środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: O działaniu cmentarza chcą wiedzieć więcej

Gm. Turek: O działaniu cmentarza chcą wiedzieć więcej
 

Zapewne statystyczny Kowalski czy Nowak nigdy nie zadawał sobie pytania, w jakiej częściej za cmentarz w Słodkowie odpowiada gmina Turek, a w jakiej miasto Turek. Można było dowiedzieć się tego w poniedziałek 26 marca, podczas XLIV sesji Rady Gminy Turek. Wtedy to pojawiły się głosy, że konieczna jest interwencja u burmistrza Antosika, gdyż strona miejska udziela zbyt małej ilości informacji gminie wiejskiej, np. w sprawie poszczególnych kosztów utrzymania cmentarza.

Podczas poniedziałkowych obrad radni zajęli się m.in. naniesieniem zmian do budżetu gminy na rok 2018. W zmianach tych pojawił się też zapis, dotyczący zwiększenia o 4000 zł środków na bieżące funkcjonowanie cmentarza. – Cmentarz w Słodkowie w 13% jest własnością gminy wiejskiej Turek, a w pozostałej części własnością gminy miejskiej Turek. My uczestniczmy w kosztach utrzymania tego obiektu. Jesteśmy też zobligowani umową do rozliczenia się za rok poprzedni do końca pierwszego kwartału tego roku – wyjaśniała gminna skarbnik.

reklama

Zniesmaczony formułą rozliczania jest przewodniczący Rady Gminy Turek. Zdaniem Ireneusza Kolendy, informacje napływające z miasta są zbyt szczątkowe. Dlatego też, w odczuciu przewodniczącego, władze gminy Turek muszą wysłać stosowne pismo do PGKiM w Turku, a także skontaktować się z burmistrzem.

Dostaliśmy odpowiedź, która jest mniej niż mizerna, jeśli chodzi o stronę ekonomiczną, finansową, księgową. Trzeba się temu przyjrzeć. To są może niewielkie kwoty, ale jeśli tak dalej pójdzie, to można oczekiwać, że one z czasem będą wzrastały. Opłaty są pobierane, to musi się bilansować. Należałoby się temu przyjrzeć, a nie wiem, czy ktoś jest tym zainteresowany. Po tym sprawozaniu, które nam przedstawiono, uważam, że jego autorzy nie potrafią tego rozstrzygnąć. Stąd wniosek, aby sprawozdanie PGKiM uszczegółowić, jednocześnie przekazać je do wiadomości burmistrza Turku, jako przełożonego przedsiębiorstwa – stwierdził Ireneusz Kolenda.

Ponadto podczas XLIV sesji radni przyjęli projekty uchwał w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Turek w 2018 roku”, w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Wspierania Rodziny  dla Gminy Turek   na lata 2018-2021”, a także w sprawie podziału Gminy Turek na okręgi wyborcze, określenia ich granic i numerów oraz ustalenia liczby radnych wybieranych w okręgach wyborczych. Dokonano także zatwierdzenia „Planu Odnowy Miejscowości Korytków na lata 2018-2024”, przyjęto też sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej oraz stałych Komisji Rady Gminy Turek za 2017 rok.

AW

Gm. Turek: O działaniu cmentarza chcą wiedzieć więcej

Podobne artykuły

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz...

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz Kolenda...

15 wrz.
''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych...

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych koszulkach,...

29 lip.
Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną...

Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną prędkością...

26 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama