wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Słodków: V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

Słodków: V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Była to idealna okazja do zachęcenia uczenia się języków oraz poznawania kultury, historii i obyczajów innych krajów.

Na nasze zaproszenie odpowiedziało 7 szkół z powiatu tureckiego. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas Pan Karol Mikołajczyk Wójt Gminy Turek, Pan Stanisław Kaczmarek Wiceprzewodniczący Rady Gminy Turek oraz przedstawiciele mediów lokalnych „Echo Turku” oraz Turek.net.pl. Nagrody ufundował Pan Karol Mikołajczyk Wójt Gminy Turek oraz Dyrektor ZSP w Słodkowie. Poczęstunek dla uczestników konkursu zapewnił Pan Eugeniusz Wietrzyk, właściciel piekarni w Słodkowie Kolonii.

reklama

Uroczystość składała się z dwóch części. Podczas pierwszej części uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę o kulturze, historii i obyczajach krajów anglojęzycznych. Druga część polegała na odegraniu scenki w j. angielskim. Niezależna komisja w składzie: Katarzyna Jurkiewicz, Magdalena Krauze oraz Dorota Wysz zsumowała punkty z obu części konkursu i wyłoniła 3 miejsca.

Tegoroczne wyniki testu przedstawiają się następująco:
I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku (Michalina Rosiak, Natalia Kałużna)
II miejsce- ZSP w Słodkowie (Kinga Łuczak, Błażej Knapkiewicz)
III miejsce- Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie (Bartosz Dębczyński, Tomasz Sikora)

Po wręczeniu nagród, nauczyciele języka angielskiego wzięli udział w szkoleniu na temat egzaminu po klasie ósmej. Sesję poprowadziła Pani Dorota Wysz przedstawicielka wydawnictwa Mcmillan.

Organizatorzy: Barbara Mrugas, Anna Bonikowska

materiał nadesłany
foto: AW

Podobne artykuły

UKS

UKS "SPRINTER" Słodków ze wsparciem z Ministerstwa...

3 sierp.
Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

11 lip.
Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu...

Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu "Popisz...

12 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama