niedziela 22 lipca 2018

Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

reklama

Konkurs recytatorski w Tuliszkowie

Konkurs recytatorski w Tuliszkowie
 

W piątek, 6 kwietnia, po raz XXII na scenie Sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. W tym roku do konkursu zgłoszeni zostali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie oraz Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie.

Jury wysłuchało 29 recytatorów, prezentujących przygotowane wiersze, w trzech kategoriach wiekowych, klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII. Wśród tekstów mniej i bardziej poważnych zabrzmiały też strofy wierszy patriotycznych.

reklama

Do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w Turku, jury zakwalifikowało: Zuzannę Jesiołkiewicz oraz Amelię i Laurę Jurkiewicz (klasy I-III), Zuzannę Pakulską i Marię Pakulską (klasy IV-VI) ze Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie oraz Natalię Iciek (Klasy VII) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie.

W XXII Gminnym Konkursie Recytatorskim wzięli udział:

Kategoria I (klasy I-III)

Mikołaj Sobczak, Zuzanna Jesiołkiewicz, Kamil Kubacki, Martyna Rosiak, Amelia Durkiewicz, Katarzyna Szczepaniak, Magdalena Fabiańska, Zofia Jabłońska, Julia Filipiak, Wiktor Bończak, Anastazja Błaszczak, Ida Kępara, Alicja Malesza, Weronika Cicha, Milena Kowalska, Aelia i Laura Jurkiewicz.

reklama

Kategoria II (klasy IV-VI)

Aniela Łuczak, Sandra Latek, Zuzanna Urbaniak, Kaja Górska, Maria Pakulska, Gabriela Bielecka, Hubert Dominiak, Natalia Grześkiewicz, Julia Wysocka.

Kategoria III (klasy VII)

Julia Bartoszczyk, Katarzyna Konieczka, Natalia Iciek.

 

Materiał nadesłany

Podobne artykuły

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im....

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza...

9 lip.
Kotwasice: Zajadali knedle, kluski, kiszkę i...

Kotwasice: Zajadali knedle, kluski, kiszkę i...

1 lip.
A. Burszewski: Matka

A. Burszewski: Matka

25 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama