sobota 24 sierpnia 2019

Bartosza, Jerzego, Maliny

reklama

Tuliszków: Krzempek i Nowakowska nowymi przewodniczącymi komisji

Tuliszków: Krzempek i Nowakowska nowymi przewodniczącymi komisji
 

W marcu po raz ostatni w sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie (przynajmniej w tej kadencji) wziął udział radny Bartosz Łodożyński. Samorządowiec zrzekł się mandatu, gdyż w międzyczasie wygrał konkurs na stanowisko zastępcy kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej. Odejście Łodożyńskiego sprawiło, że koniecznym stało się zmodyfikowanie składów poszczególnych komisji, działających przy Radzie Miejskiej i to też uczyniono podczas sesji, zwołanej w dniu 18 kwietnia.

Gwoli wyjaśnienia – przy Radzie Miejskiej działa pięć stałych komisji, zajmujących się m.in. zagadnieniami z zakresu rolnictwa, rozwoju gospodarczego, polityki socjalno-społecznej itp. Komisje skonstruowane są w taki sposób, że w każdej z nich zasiada obecnie od czterech do siedmiu osób. Co ważne, radni nie mogą zasiadać w więcej, niż dwóch komisjach.

reklama

Były już radny Bartosz Łodożyński był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej. Po zrzeknięciu się mandatu należało zdecydować, kto przejmie stery w tymże gremium. Wybór padł na Elżbietę Krzempek. Ponadto do Komisji Rewizyjnej dołączył radny Zdzisław Sikorski, który dotychczas pracował w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego. Bartosz Łodożyński został także wykreślony z listy członków Komisji Budżetu i Finansów.

Te zmiany pociągnęły za sobą kolejne. Elżbieta Krzempek została przewodniczącą wspomnianej Komisji Rewizyjnej, więc zrezygnowała z przewodniczenia Komisji Oświaty i Kultury. Na nową przewodniczącą wybrano w tym przypadku Alinę Nowakowską.

Uchwały, skutkujące zmianami w składach komisji, zostały przyjęte jednogłośnie (14 „za”).

AW

Podobne artykuły

Turek: Radni rozdzieleni do prac w komisjach

Turek: Radni rozdzieleni do prac w komisjach

01-12-2018
Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl...

Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl ma...

30-10-2018
Tuliszków: Łodożyński zrezygnował z zasiadania...

Tuliszków: Łodożyński zrezygnował z zasiadania w...

28-03-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama