wtorek 21 sierpnia 2018

Franciszka, Kazimiery, Ruty

reklama

Zobacz, co będzie się działo w majówkę!

Zobacz, co będzie się działo w majówkę! - foto: AW, MD
foto: AW, MD 

Przed nami naprawdę długi, majowy weekend. Zobacz co będzie się w tym czasie działo i zaplanuj wypoczynek w Turku i w powiecie tureckim. W załączeniu plakaty ze szczegółowym harmonogramem opisywanych wydarzeń.

28 kwietnia

28 kwietnia, 10:30, Kościół w Boleszczynie. Parada Zaprzęgów Konnych rozpocznie się od mszy świętej w kościele w Boleszczynie, a zakończy w Ugorach. Szczegółowy plan przejazdu zaprzęgów w załączeniu.

reklama

29 kwietnia

W niedzielę 29 kwietnia, o godz. 16:00, w hali widowiskowo-sportowej w Tuliszkowie odbędzie się „Koncert wiosenny”. Przed zgromadzona publicznością wystąpią muzycy Gminnej Orkiestry Dętej OSP Kościelec oraz Orkiestry Dętej MGOK w Tuliszkowie. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zachęcają Gmina i Miasto Tuliszków oraz MGOK w Tuliszkowie.

1 Maja

1 maja, godz. 12:30, Stadion Miejski w Tuliszkowie. Na stadionie w Tuliszkowie odbędzie się II Tuliszkowska Majówka Motocyklowa. Podczas wydarzenia stowarzyszenie "Razem dla dzieci" przeprowadzi akcję charytatywną dla Kacpra, który cierpi na zespół wad wrodzonych, i dla którego pojawiła się szansa na komunikowanie się ze światem za pomocą cyberoka.

2 Maja

2 maja, godz. 11:00, II Integracyjny Rajd Flagi. Oddział PTTK w Turku, Miasto Turek, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku i Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zapraszają na II Integracyjny Rajd Flagi.

reklama

2 maja, godz. 11:30, Dom Strażaka, Turek. W Turku obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej rozpoczną się pod Domem Strażaka. Tam zbierze się pochód, który na godz. 12:00 przemaszeruje w Rynek.

2 maja, godz. 15:00, Pływalnia, Turek. Na godz. 15:00 Zarząd Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Turku serdecznie zaprasza na III Indywidualne Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w Pływaniu, które odbędą się na turkowskiej pływalni, ul. Sportowa 9a.

3 Maja

3 maja, Park Konstytucji 3 Maja, Turek O godz. 10:00 rozpocznie się msza św. w intencji Ojczyzny w kościele NPSJ w Turku. Następnie uczestnicy oraz poczty sztandarowe przemaszerują do Parku im. Konstytucji 3 Maja. Tam odbędą się przemówienia, program artystyczny oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Orła Białego.

3 maja, godz. 11:00. Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków zaprasza do udziału w uroczystościach z okazji 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpocznie msza święta, doprawiona o godz. 11:00 w kościele pw. św. Wita w Tuliszkowie. Uczestnicy wydarzenia będą świadkami odsłonięcia obelisku, upamiętniającego 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski, a także obchodów Gminnego Dnia Strażaka. Spotkanie uświetnią występy zespołu Jesień oraz Orkiestry Dętej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie.

3 maja, godz. 11:00. Wójt Gminy Przykona i Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona zapraszają wszystkich mieszkańców na obchody 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W programie wydarzenia m.in. msza święta, złożenie kwiatów pod obeliskiem przy Zespole Szkół w Przykonie. Uroczystość zostanie połączona z inauguracją obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

3 maja, godz. 12:00. W Brudzewie odbędą się uroczystości pod honorowym patronatem wójta Cezarego Krasowskiego, przygotowane przez Urząd Gminy Brudzew, Stowarzyszenie „Klub Brudzewianki”, Orkiestrę Dętą OSP Brudzew działająca przy GOK „Wozownia” i strażaków z jednostki OSP Brudzew. O godz. 12:00 w brudzewskim kościele odprawiona zostanie msza święta. Po modlitwie przyjdzie czas na złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą, lekcje śpiewania pieśni patriotycznych oraz koncert zespołu „Stonka” z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie.

3 maja, godz. 15:00, Park Ż. Składkowskiej, Turek. Popołudnie 3 maja można spędzić w Dużym Parku podziwiając spektakle w wykonaniu grup teatralnych z całej Polski. 26. Turkowskie Prezentacje Teatrów Ulicznych „Turkostrada” rozpoczynają się o godz. 15:00. O godz. 21:00 wydarzenie przenosi się na parking przed klubem Barbórka, a to ze względu na pokazy fireshow oraz widowisko ogniowe „Ja gore” w wykonaniu Teatru AKT z Warszawy.

Podobne artykuły

Brudzew: 3 Maja ze Stonką i VI Lekcją Śpiewania...

Brudzew: 3 Maja ze Stonką i VI Lekcją Śpiewania...

3 maj.
Władysławów: Modlitwą i rapem uczcili 3 Maja

Władysławów: Modlitwą i rapem uczcili 3 Maja

3 maj.
Tokary: Pamiętają o Konstytucji 3 Maja

Tokary: Pamiętają o Konstytucji 3 Maja

3 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama