wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

18°C lekkie zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

ZS-P w Dobrej: Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

ZS-P w Dobrej: Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

W dniu 30 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrej odbył się uroczysty apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja „Bądź dumny, że jesteś Polakiem!”.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali część artystyczną. Wszystkim obecnym na apelu przedstawiono historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Na zakończenie apelu głos zabrał p. dyrektor Marek Milczarek, który w krótkim przemówieniu przybliżył uczniom sens obchodów tego święta.

reklama

W dniu 3 maja poczet sztandarowy uczestniczył we mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny, Społeczności Miasta i Gminy oraz w uroczystościach środowiskowych.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

W gminie Przykona upamiętniono uchwalenie...

W gminie Przykona upamiętniono uchwalenie...

5 maj.
Władze rządowe, samorządowe i delegacje szkół...

Władze rządowe, samorządowe i delegacje szkół...

3 maj.
Akcja wychowanków Turkowskiego Hufca Pracy z...

Akcja wychowanków Turkowskiego Hufca Pracy z okazji...

1 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama