niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: 350 zł mniej dla burmistrza Ciesielskiego

Tuliszków: 350 zł mniej dla burmistrza Ciesielskiego - Burmistrz wyszedł z sali, by radni mogli dyskutować o obniżce swobodnie.
Burmistrz wyszedł z sali, by radni mogli dyskutować o obniżce swobodnie.  

Wójtowie i burmistrzowie w całym kraju od lipca br. otrzymywać będą wynagrodzenia w zmienionej wysokości. Dla niektórych ta obniżka to symboliczne 1 zł, dla innych około 100 zł, ale Grzegorz Ciesielski straci miesięcznie nieco więcej. – To jest obniżka o 350 zł. Parlamentarzyści zgotowali wszystkim samorządowcom taki ''prezent''. To narzucenie – tłumaczył przewodniczący Maćkowski.

Swego czasu prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział obniżkę zarobków parlamentarzystów, ale też wójtów oraz burmistrzów i oto nadszedł czas, by owe uposażenia wójtów zostały zmodyfikowane. Nad tym, jak powinna wyglądać pensja burmistrza Tuliszkowa, debatowali radni podczas XLIV sesji Rady Miejskiej. Projekt uchwały omawiany był pod nieobecność burmistrza, który postanowił opuścić salę sesyjną.

reklama

Uwagi miał Andrzej Janczewski. Radny dopytywał, dlaczego obniżane jest wprawdzie wynagrodzenie zasadnicze do poziomu 4700 zł, ale wzrasta poziom dodatków? Wyjaśnień udzielił radnemu przewodniczący Rady Miejskiej. Tomasz Maćkowski mówił o tym, że mieszkańcy wybrali Grzegorza Ciesielskiego 4 lata temu, wtedy też zostało ustalone jego wynagrodzenie, a teraz nagle, za sprawą pomysłów władz krajowych, wprowadzany jest przymus zmian wynagrodzeń, na kilka miesięcy przed końcem kadencji. Zdaniem Tomasza Maćkowskiego samorządowcy nie zawinili, a są karani za to, że w parlamencie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Dlatego też, w ocenie przewodniczącego Maćkowskiego, tuliszkowscy radni powinni wyrazić zgodę na nowe warunki wynagradzania, na które złoży się wynagrodzenie zasadnicze, ale też dodatki funkcyjne i specjalne w odpowiedniej wysokości. Nawet wtedy burmistrz straci miesięcznie 350 zł.

Uchwała modyfikująca zasady wynagradzania burmistrza, która weszła w życie po 1 lipca 2018 roku, została przyjęta jednomyślnie, 13 glosami „za”.

AW

Tuliszków: 350 zł mniej dla burmistrza Ciesielskiego

Podobne artykuły

Wybory 2018: Rada Miejska Tuliszkowa - wyniki...

Wybory 2018: Rada Miejska Tuliszkowa - wyniki...

22-10-2018
Tuliszków: Warto być osobnym okręgiem? Pomysł...

Tuliszków: Warto być osobnym okręgiem? Pomysł...

02-07-2018
Kawęczyn: Od lipca wójt zarobi mniej

Kawęczyn: Od lipca wójt zarobi mniej

29-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama