poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

488 zdało, 79 nie zdało. Maturzyści poznali wyniki zmagań z egzaminami

488 zdało, 79 nie zdało. Maturzyści poznali wyniki zmagań z egzaminami
 

Wtorek 3 lipca to dla maturzystów chwila, w której okazało się, czy właśnie mają przed sobą najdłuższe wakacje w życiu, a może raczej czas powtarzania materiału przed egzaminami poprawkowymi. Właśnie 3 lipca poznaliśmy wyniki tegorocznych matur, do których podeszło 567 uczniów miejscowych szkół.

Najlepiej wygląda sytuacja w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku. Tam do matury podeszło 326 nastolatków, z czego zdało ją około 96 % uczniów. 11 osób (3,37%) będzie mogło w najbliższym czasie podejść do poprawki, 3 osoby (0,92%) nie ma takiej szansy. Jeśli poprawiający odniosą sukces, to wtedy poziom zdawalności wyniesie 99,08%. Radości z tak dobrych wyników nie kryje dyrektor I LO – Danuta Szczepanik, która wskazuje, że są to lepsze wyniki niż przed rokiem i jest z nich bardzo zadowolona.

reklama

W Zespole Szkół Technicznych z maturą mierzyło się 207 uczniów. Zdało ją 156 osób czyli 75,3%. 43 młodych ludzi, którym powinęła się noga, ma szansę poprawić swój wynik, a 8 zdających nie ma takiej opcji.

Jeśli chodzi o Zespół Szkół Rolniczych, to maturę zdało 59% osób. Jest to wynik lepszy niż rok temu, kiedy to zdało 53,5%. Tego lata 9 byłych już uczniów ZSR CKP może jeszcze podejść do poprawki, więc poziom zdawalności może się podnieść do pułapu 85%. Dyrektor Krzysztof Świerk wyjaśnia, że uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki zdawalności egzaminów zawodowych, lepsze niż średnia w województwie i okręgu, ale w przyszłości kadra szkoły będzie pracować jeszcze nad większą motywacją uczniów.

AW

Podobne artykuły

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat historii,...

1 wrz.
Trzymamy dobry kurs. Znamy wyniki matur 2022

Trzymamy dobry kurs. Znamy wyniki matur 2022

5 lip.

"Ogólniak" otworzył drzwi. Ta szkoła ma dobre...

2 czerw.
reklama
reklama
reklama