sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Gm. Turek: Miasto powinno dopłacić do drogi między cmentarzami

Gm. Turek: Miasto powinno dopłacić do drogi między cmentarzami
 

Czy władze Turku z Romualdem Antosikiem (ZT) na czele porozumieją się z władzami gminy Turek i wójtem Karolem Mikołajczykiem (TS) w sprawie współfinansowania budowy drogi łączącej cmentarz w Turku i cmentarz w Słodkowie? Tego, by miasto znalazło w budżecie pieniądze na dofinansowanie trasy, z której będzie korzystać wielu mieszkańców Turku, oczekują radni z gminy „obwarzankowej”. – Miasto też się do nas zwróciło z prośbą o wsparcie przebudowy drogi Kaczmarskiego – wskazuje Stanisław Kaczmarek.

Wniosek, w sprawie formuły finansowania budowy drogi, przedstawił wiceprzewodniczący Rady Gminy podczas ostatniej sesji. – Ta droga będzie mogła się szczycić mianem takiej sztandarowej inwestycji w naszej gminie. Ta droga łączy cmentarz w Turku z cmentarzem w Słodkowie. Przebiegając przez Obrzębin, Słodków odciąży inne trasy, wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców tych wszystkich okolic. Droga do budowy tej drogi była nieco wyboista, było wiele spotkań i zmian. Teraz czekamy, by wreszcie to sfinalizować i przystąpić do umowy – mówił Stanisław Kaczmarek.

reklama

Zdaniem wiceprzewodniczącego Rady Gminy, wójt Karol Mikołajczyk, ze względu na duże koszty budowy drogi (najniższa oferta w przetargu to prawie 5,7 mln zł), powinien zwrócić się do władz miejskich o partycypację w finansowaniu inwestycji. – Potrzebne jest coś w rodzaju współfinansowania tej drogi. Wiemy, że miasto też się do nas zwróciło z prośbą o wsparcie przebudowy drogi Kaczmarskiego. Myślę, że można połączyć takie jedno wsparcie z drugim wsparciem. Liczę, że pan wójt w odpowiedni sposób to przestawi panu burmistrzowi. To mogłyby być takie elementy zacieśniając współpracę między gminą Turek i miastem Turek.

Propozycja wiceprzewodniczącego uzyskała status wniosku formalnego, który został poddany pod głosowanie. W jego trakcie Rada Gminy opowiedziała się za pertraktowaniem z władzami Turku w sprawie uzyskania dofinansowania do budowy drogi między cmentarzami.

AW

Podobne artykuły

UKS

UKS "SPRINTER" Słodków ze wsparciem z Ministerstwa...

3 sierp.
Podziel się zniczem - wspólna akcja MOPS i...

Podziel się zniczem - wspólna akcja MOPS i PGKiM na...

29-11-2019
Wesprzyj turkowskie cmentarze. We czwartek...

Wesprzyj turkowskie cmentarze. We czwartek rusza...

29-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama