poniedziałek 12 listopada 2018

Konrada, Renaty, Witolda

reklama

Tuliszków: Niedziela z operetką i światowymi przebojami

Tuliszków: Niedziela z operetką i światowymi przebojami - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

W niedzielę 8 lipca wielu miłośników dobrej muzyki z terenu powiatu tureckiego wybrało się do pobliskiego Uniejowa na koncert Earth Festival. Pięknych melodii można było wysłuchać także w Tuliszkowie, pojawiając się po godz. 18:00 przy tamtejszym Domu Kultury. Właśnie tam wystąpili artyści o głosach, których u popowych gwiazd estrady nie uświadczymy - Sylwia Strugińska i Mirosław Niewiadomski.

Artyści, którzy przybyli do Tuliszkowa, zaśpiewali zarówno słynne przeboje muzyki rozrywkowej, jak i utwory pochodzące z najsłynniejszych operetek. Był to więc koncert pełen kontrastów, podczas którego nie sposób było się nudzić. W jednej chwili Sylwia Strugińska zabierała nas w podróż do Ameryki Południowej wykonując „Don't cry for me Argentina” z musicalu „Evita”, a za chwilę myślami byliśmy przy nieżyjącym już, wybitnym artyście z Kanady, Leonardzie Cohenie, a to za sprawą „Hallelujah” w wykonaniu Mirosław Niewiadomskiego. Była też emocjonalna wyprawa do Hiszpanii, dzięki utworowi „La spagnola”, którego refren – jak się szybko okazało – to kropka w kropkę melodia znanej każdemu Polakowi przyśpiewki „Sto lat, sto lat”.

reklama

Podczas niedzielnego koncertu Sylwia Strugińska śpiewała o tym, że chce „Przetańczyć cała noc”, a tymczasem Mirosław Niewiadomski przeistaczał się w Elvisa Presleya i raczył publiczność takimi ponadczasowymi hitami, jak  „It's now or never” i „Blue suade shoes”. Artysta równie dobrze radził sobie z repertuarem Toma Jones'a. Dobrze do tego stopnia, że osoby zgromadzone przy MGOK w Tuliszkowie chwyciły się za dłonie i kołysząc od lewa do prawa wspólnie odśpiewały słynny przebój „Delilah”.

Nie był to ostatni plenerowy koncert, zorganizowany w Tuliszkowie w te wakacje. Już niebawem nadażą się kolejne okazje, by posłuchać muzyki na żywo.

AW

Podobne artykuły

Tuliszków: Popołudnie z operetką i musicalem

Tuliszków: Popołudnie z operetką i musicalem

13 sierp.
Tuliszków: Odwiedź zaczarowany świat operetki i...

Tuliszków: Odwiedź zaczarowany świat operetki i...

6 sierp.
Tuliszków: Noworoczny Koncert Operetkowy...

Tuliszków: Noworoczny Koncert Operetkowy przyciągnął...

8 st.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama