poniedziałek 28 września 2020

Libuszy, Wacławy, Wacława

reklama

Tuliszków: Niedziela z operetką i światowymi przebojami

Tuliszków: Niedziela z operetką i światowymi przebojami - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

W niedzielę 8 lipca wielu miłośników dobrej muzyki z terenu powiatu tureckiego wybrało się do pobliskiego Uniejowa na koncert Earth Festival. Pięknych melodii można było wysłuchać także w Tuliszkowie, pojawiając się po godz. 18:00 przy tamtejszym Domu Kultury. Właśnie tam wystąpili artyści o głosach, których u popowych gwiazd estrady nie uświadczymy - Sylwia Strugińska i Mirosław Niewiadomski.

Artyści, którzy przybyli do Tuliszkowa, zaśpiewali zarówno słynne przeboje muzyki rozrywkowej, jak i utwory pochodzące z najsłynniejszych operetek. Był to więc koncert pełen kontrastów, podczas którego nie sposób było się nudzić. W jednej chwili Sylwia Strugińska zabierała nas w podróż do Ameryki Południowej wykonując „Don't cry for me Argentina” z musicalu „Evita”, a za chwilę myślami byliśmy przy nieżyjącym już, wybitnym artyście z Kanady, Leonardzie Cohenie, a to za sprawą „Hallelujah” w wykonaniu Mirosław Niewiadomskiego. Była też emocjonalna wyprawa do Hiszpanii, dzięki utworowi „La spagnola”, którego refren – jak się szybko okazało – to kropka w kropkę melodia znanej każdemu Polakowi przyśpiewki „Sto lat, sto lat”.

reklama

Podczas niedzielnego koncertu Sylwia Strugińska śpiewała o tym, że chce „Przetańczyć cała noc”, a tymczasem Mirosław Niewiadomski przeistaczał się w Elvisa Presleya i raczył publiczność takimi ponadczasowymi hitami, jak  „It's now or never” i „Blue suade shoes”. Artysta równie dobrze radził sobie z repertuarem Toma Jones'a. Dobrze do tego stopnia, że osoby zgromadzone przy MGOK w Tuliszkowie chwyciły się za dłonie i kołysząc od lewa do prawa wspólnie odśpiewały słynny przebój „Delilah”.

Nie był to ostatni plenerowy koncert, zorganizowany w Tuliszkowie w te wakacje. Już niebawem nadażą się kolejne okazje, by posłuchać muzyki na żywo.

AW

Podobne artykuły

Tuliszków: Popołudnie z operetką i musicalem

Tuliszków: Popołudnie z operetką i musicalem

13-08-2018
Tuliszków: Odwiedź zaczarowany świat operetki i...

Tuliszków: Odwiedź zaczarowany świat operetki i...

06-08-2018
Tuliszków: Noworoczny Koncert Operetkowy...

Tuliszków: Noworoczny Koncert Operetkowy przyciągnął...

08-01-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama