wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Pszczółki w bibliotece

Pszczółki w bibliotece
 

Zazwyczaj w takim miejscu, jak biblioteka, panuje cisza i spokój. Tymczasem w czwartek 19 lipca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku było gwarno jak w ulu. Powodem była wizyta przedszkolaków, które wzięły udział spotkaniu poświęconemu pszczołom. Najmłodsi mieszkańcy Turku przekonali się, jak wiele dobrego robią te pożyteczne i pracowite stworzenia.

Na dobry początek przedszkolaki, spędzające obecnie wakacyjny czas w Przedszkolu Samorządowym nr 8, obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poszerzyły swoją wiedzę na temat życia pszczół. Później panie z Powiatowej Biblioteki Publicznej zaprezentowały dzieciom bajkę „Pszczółka”, autorstwa Edyty Zarębskiej. Nie zabrakło też zabawy logopedycznej, podczas której mali goście wcielili się w pszczółki brzęcząc, zbierając pyłek z kwiatków oraz wracając do ula. Nie mniejszej wyobraźni potrzeba było podczas zajęć plastycznych, kiedy to przedszkolaki stworzyły owady z pudełek po jajkach, kolorowych drucików, z użyciem kleju, flamastrów itp. Być może nie każdy owad dokładnie przypominał pszczołę, gdyż był np. zielony i miał różowe czułki, ale dzieciom to nie przeszkadzało. Niektórzy tak polubili swoje pszczoły, że od razu nadali im imiona.

reklama

Po tych wszystkich zabawach przyszedł czas na chwilę wytchnienia. Młodzi turkowianie mogli odpocząć słuchając wierszyka autorstwa Wioletty Piaseckiej „Miś i pszczółki”, a także piosenki „Pszczółka Maja” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Dzieciaki otrzymały też poczęstunek, a były nim wafle z pysznym miodem.

Czwartkowe spotkanie było pierwszym z cyklu. Motywem przewodnim kolejnego tego typu wydarzenia, które zostanie ponownie zorganizowane w murach Powiatowej Biblioteki Publicznej, będzie morze.

AW

Podobne artykuły

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

30 lip.
Umowa na dowóz uczniów do szkół i wychowanków...

Umowa na dowóz uczniów do szkół i wychowanków...

27 lip.
Turkowska biblioteka ponownie otwarta

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

28 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama