niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Piesza pielgrzymka do Apostołki Miłosierdzia Bożego w Świnicach Warckich

Piesza pielgrzymka do Apostołki Miłosierdzia Bożego w Świnicach Warckich
 

W Roku Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w wakacyjną sobotę miesiąca lipca odbyła się czwarta doroczna piesza pielgrzymka wiernych z Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie (dekanat Dobrski) do Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Napełnieni Duchem Świętym” i było nawiązaniem do tegorocznego roku duszpasterskiego. Pielgrzymka posiadała również akcent patriotyczny – dziękczynienie za to, że 100 lat temu nasz naród wyrwał się z kajdan niewoli.

Po krótkiej modlitwie w świątyni i błogosławieństwie ks. Bp. Jacka Kicińskiego - biskupa pomocniczego Archidiecezji Wrocławskiej (który dzielnie szedł całą 32 km trasę),170 pątników wyruszyło w pielgrzymkową trasę z pieśnią „Kiedy ranne wstają zorze” na ustach. Duchową opiekę nad grupą sprawował ksiądz Biskup Jacek i proboszcz parafii Ks. Franciszek. Z grupą pielgrzymowali także: Ks. Sebastian Szkop. Pielgrzymowanie uświetniła schola parafialna, która umilała czas pielgrzymowania swoim śpiewem, sprawiając, że nie odczuwano trudu pielgrzymowania.

reklama

Pątnicy regenerowali siły podczas postoju w remizie OSP w Radyczynach, w kościele w Wilamowie, w remizie OSP w Rożniatowie, gdzie dzięki życzliwości anonimowych sponsorów pątnicy posilili się zupą pomidorową. Pielgrzymowanie odbywało się więc w atmosferze Bożej radości i wdzięczności za dar Bożego Miłosierdzia oraz dar Chrztu Św. Był też czas na wzajemne poznanie się i rozmowy. W drodze można było skorzystać z Sakramentu Pokuty. Wszyscy pątnicy szczęśliwi i uśmiechnięci dotarli do celu swej pielgrzymkowej podróży, gdzie o 14.00 uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem księdza biskupa Jacka Kicińskiego. W sanktuarium pątnicy pokłonili się Jezusowi Miłosiernemu i Św. S. Faustynie. Następnie powitani zostali przez Kustosza Sanktuarium Ks. Janusza Kowalskiego. W homilii skierowanej do pielgrzymów ksiądz biskup starał się pokazać, że „dziś Chrystusa trzeba uwielbiać słowem i czynem”. Biskup Jacek wyraził swoją radość z tego, że mógł być z grupą pątników, którzy są bardzo bliscy jego sercu. Nie obyło się tez bez gromkich braw, którymi pielgrzymi podziękowali księdzu Franciszkowi, dzięki któremu owe pielgrzymki cieszą się takim zainteresowaniem. Warto wspomnieć, że wielu pielgrzymów było także z sąsiednich parafii.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do bezpiecznego pielgrzymowania, tym którzy wspierali nas duchowo i finansowo. Serdecznie dziękujemy za życzliwość i gościnność gospodarzom poszczególnych miejscowości. Bogu i ludziom niech będą dzięki za ten czas pielgrzymowania. Niech będzie on zachętą do głoszenia Dobrej Nowiny i rozpali w nas zapał do świadczenia o Bogu i Jego Miłosierdziu.

Ks. Sebastian Szkop

Podobne artykuły

Święto Niepodległości w gminie Przykona

Święto Niepodległości w gminie Przykona

13-11-2020
Wideo: Tragedia w Boleszczynie. Maszyna ucięła...

Wideo: Tragedia w Boleszczynie. Maszyna ucięła dłoń...

10-09-2020
Pielgrzymka mieszkańców powiatu do Watykanu

Pielgrzymka mieszkańców powiatu do Watykanu

12-02-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama