czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Tuliszków: Przetarg na fotowoltaikę rozstrzygnięty. Spółka z Warszawy zamontuje instalacje

Tuliszków: Przetarg na fotowoltaikę rozstrzygnięty. Spółka z Warszawy zamontuje instalacje - foto: freeimages.com / fabiennew
foto: freeimages.com / fabiennew  

Niektórym burmistrzom fotowoltaika i brak firm zainteresowanych jej montażem spędzać mogą sen z powiek, ale nie dotyczy to Grzegorza Ciesielskiego. Władze Tuliszkowa wiedzą już, która w warszawskich firm zamontuje mieszkańcom instalacje fotowoltaiczne.

Gwoli przypomnienia – na przełomie marca i kwietnia opublikowana została lista rankingowa projektów ocenionych pozytywnie w ramach konkursu na poddziałanie ''Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii'', dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Powody do zadowolenia mogli mieć burmistrzowie i urzędnicy z Tuliszkowa (kwota dotacji – 5.501.615 zł, do podziału na gminy Golina, Rychwał, Tuliszków i Wierzbinek), Dobrej (kwota dotacji – 5.373.020 zł) i Turku (5.389.031 zł dotacji).

reklama

Ostatnie tygodnie pokazały, że sukces może stać się zmartwieniem. O tym, że trudno będzie znaleźć firmę-wykonawcę mówił w dniu 20 lipca, podczas XLV sesji Rady Miejskiej Dobrej, burmistrz Andrzej Piątkowski. Nieco później, w środę 25 lipca okazało się, że miastu Turek nie udało się znaleźć wykonawcy prac związanych z fotowoltaiką. Żadna firma nie chciała się tego podjąć.

Grzegorz Ciesielski nie ma takich zmartwień. Znamy już bowiem rozstrzygnięcie przetargu nieograniczonego na działanie „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie gmin Golina, Rychwał, Tuliszków i Wierzbinek”. O wykonanie prac rywalizowały warszawskie firmy. Nieco niższą punktację otrzymał GEO Solar, a zwyciężyła spółka Moris Polska, która zaoferowała cenę 8.527.268 zł oraz 120 miesięcy gwarancji. Gwoli przypomnienia – założony przed przetargiem całkowity koszt zadania opiewał na 8.852.041,98 zł, w tym wspomniana kwota dotacji – 5.501.615,00 zł. Jak więc widać, oferta Moris Polska swobodnie zmieściła się w kwocie dostępnych środków.

AW

Podobne artykuły

Farma Wiatrowa w Przykonie oficjalnie oddana do...

Farma Wiatrowa w Przykonie oficjalnie oddana do użytku

8 lip.
Centrum odnawialnych źródeł energii grupy...

Centrum odnawialnych źródeł energii grupy Energa w...

18 czerw.
Trwa montaż paneli fotowoltaicznych w gm. Malanów

Trwa montaż paneli fotowoltaicznych w gm. Malanów

25 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama