środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

8°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Odbiorą śmieci częściej

Władysławów: Odbiorą śmieci częściej - foto: freeimages.com
foto: freeimages.com  

Śmieci, zalegające w workach i koszach, potrafią być - szczególnie latem - dużym utrapieniem. Podczas upalnych dni owe odpady zaczynają żyć własnym życiem. Z tychże powodów mieszkańców gminy Władysławów na pewno ucieszy decyzja Rady Gminy, na mocy której latem odpady zmieszane będą odbierane nie raz w miesiącu, jak obecnie, ale dwa razy.

W poniedziałkowe popołudnie 30 lipca w Urzędzie Gminy Władysławów odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy. Samorządowcy przyjęli kilka projektów uchwał, w ten dotyczący regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie gminy Władysławów. – Taki regulamin podejmujemy co roku. Teraz właściwie zmieniła się częstotliwość odbioru odpadów zmieszanych. W okresie letnim będzie to dwa razy w miesiącu – wyjaśniała przewodnicząca Rady Gminy Władysławów – Krystyna Michalak.

reklama

Samorządowcy zajęli się także uchwałą w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położnych na terenie gminy Władysławów oraz zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę. – Tak jak już mówiłam wcześniej, zmienił się tylko w okresie letnim odbiór odpadów komunalnych. W okresie od września do maja raz w miesiącu, a od czerwca do sierpnia dwa razy w miesiącu – wskazała Krystyna Michalak.

Obie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie. Zmiany wejdą w życie w 2019 roku.

AW

 

Władysławów: Odbiorą śmieci częściej

Podobne artykuły

Wysprzątali miasto i las. MDP Ogniki i...

Wysprzątali miasto i las. MDP Ogniki i uczniowie...

20 wrz.
W weekend

W weekend "Sprzątanie świata - Polska 2021". Do...

16 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama