środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Dobra: Fotowoltaiki nie ma kto montować. Przetarg unieważniono

Dobra: Fotowoltaiki nie ma kto montować. Przetarg unieważniono
 

Problemów z fotowoltaiką ciąg dalszy. Poszukiwania firm, które zamontowałaby mieszkańcom instalacje fotowoltaiczne nie powiodły się w Turku, a teraz wiemy już, że taki sam kłopot ma gmina Dobra. Tu także nikt nie chce wykonać prac za kilka milionów złotych. Okazało się więc, że spokojniejszy może być jedynie burmistrz Tuliszkowa – Grzegorz Ciesielski, a panowie Romuald Antosik i Andrzej Piątkowski mają się nad czym głowić.

Gwoli przypomnienia – na przełomie marca i kwietnia opublikowana została lista rankingowa projektów ocenionych pozytywnie w ramach konkursu na poddziałanie ''Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii'', dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Powody do zadowolenia mogli mieć burmistrzowie i urzędnicy z Tuliszkowa (kwota dotacji – 5.501.615 zł, do podziału na gminy Golina, Rychwał, Tuliszków i Wierzbinek), Dobrej (kwota dotacji – 5.373.020 zł) i Turku (5.389.031 zł dotacji).

reklama

W środę 25 lipca okazało się, że miastu Turek nie udało się znaleźć wykonawcy prac związanych z fotowoltaiką. Żadna firma nie chciała się tego podjąć. Nieco później poznaliśmy rozstrzygnięcie przetargu nieograniczonego na działanie „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie gmin Golina, Rychwał, Tuliszków i Wierzbinek”. O wykonanie prac rywalizowały warszawskie firmy. Zwyciężyła spółka Moris Polska, która zaoferowała cenę 8.527.268 zł oraz 120 miesięcy gwarancji. Gwoli przypomnienia – założony przed przetargiem całkowity koszt zadania opiewał na 8.852.041,98 zł, w tym wspomniana kwota dotacji – 5.501.615,00 zł.

Jeśli chodzi o gminę Dobra, to ogłoszony tam przetarg podzielony został na dwie części. Część pierwsza dotyczyła dostawy 64 sztuk solarnych systemów grzewczych i 154 instalacji fotowoltaicznych, które miały być montowane w następujących miejscowościach: Chrapczew, Czajków, Długa Wieś, Dobra, Linne, Mikulice, Potworów, Stefanów, Ugory, Żeronice. Część druga przetargu związana była z dostawą i montażem 90 solarnych systemów grzewczych i 128 instalacji fotowoltaicznych w takich wsiach, jak Czyste, Dąbrowa, Dąbrowica, Dąbrowica Kolonia, Januszówka, Józefów, Kościanki, Łęg Piekarski, Miłkowice, Młyny Piekarskie, Moczydła, Ostrówek, Piekary, Rzechta, Rzymsko, Skęczniew, Stawki, Strachocice, Strachocice Kolonia, Szymany, Wola Piekarska, Zagaj, Zborów, Rzymsko BG.

O tym, że trudno będzie znaleźć firmę-wykonawcę, mówił w lipcu, podczas XLV sesji Rady Miejskiej Dobrej, burmistrz Andrzej Piątkowski. Tak też się stało. Przetarg na dostawę i montaż instalacji solarnych oraz instalacji fotowoltaicznych na obiektach budowlanych zlokalizowanych na terenie gminy Dobra został unieważniony w obu częściach, ze względu na brak ofert.

AW

Podobne artykuły

Farma Wiatrowa w Przykonie oficjalnie oddana do...

Farma Wiatrowa w Przykonie oficjalnie oddana do użytku

8 lip.
Centrum odnawialnych źródeł energii grupy...

Centrum odnawialnych źródeł energii grupy Energa w...

18 czerw.
Trwa montaż paneli fotowoltaicznych w gm. Malanów

Trwa montaż paneli fotowoltaicznych w gm. Malanów

25 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama