czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Szlakiem Jana Pawła II

Władysławów: Szlakiem Jana Pawła II
 

Każdy z nas ma w swej pamięci miejsca do których często się wraca wspomnieniem. Mieszkańcy Władysławowa dzięki zainicjowanej przez Stowarzyszenie „Koniczynka” we Władysławowie wycieczce, mogli pod koniec sierpnia uczestniczyć w podróży do miejsc związanych z życiem i działalnością papieża Jana Pawła II.

Wczesnym rankiem 28 sierpnia grupa władysławowian wyruszyła w kierunku Małopolski aby odwiedzić miejsca związane z dzieciństwem, młodością i działalnością papieża Polaka. Niezwykły urok Ojcowskiego Parku Krajobrazowego i zwiedzanie tych terenów pozwoliło uczestnikom podziwiać jeden z piękniejszych terenów turystycznych Polski. Kolejnym etapem podróży był Kraków, dawna stolica państwa polskiego i górujący nad nim Zamek na Wawelu. Zwiedzanie zabytków Krakowa to nielada wyzwanie bowiem jest ich sporoi trudno wybrać jedne zabytki, rezygnując jednocześnie z odwiedzenia innych. Władysławowianie odwiedzili mimo to najstarsze ulice Krakowa wraz z Rynkiem i Kościołem Mariackim w którym podziwiać mogli zachwycający ołtarz Wita Stwosza. Spacerowali po Krakowie odwiedzając miejsca związanych z młodością Karola Wojtyły, jego posługą i działalnością szczególnie w okresie II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu. Ostatnim punkiem drugiego dnia wycieczki były Łagiewniki, które nieodłącznie łączy się z pontyfikatem Polaka. Trzeci dzień wycieczki to przejazd do tajemniczej, ale jakże ważnej dla wszystkich Polaków Kalwarii Zebrzydowskiej, a następnie do przepięknych Wadowic, czyli małej ojczyzny Jana Pawła II. W pamięci uczestników z pewnością pozostanie to miasto i Muzeum Dom Rodzinny Jaka Pawła II, gdzie zobaczyć można było unikalne pamiątki i fotografie rodziny Wojtyłłów. Było to bez wątpienia miejsce w którym czas się zatrzymał.

reklama

Szlak papieski jest jednym z najpiękniejszych szlaków południowej Polski. Z pewnością udało się ten fakt udowodnić władysławowskim pielgrzymom, którzy jak mamy nadzieję, wrócili z pięknymi wspomnieniami do swych domów.

Autor: A.P.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Podobne artykuły

Nie ma drugiej takiej osoby w gminie...

Nie ma drugiej takiej osoby w gminie Władysławów....

23 wrz.
Władysławów. Koncert z okazji rocznicy śmierci...

Władysławów. Koncert z okazji rocznicy śmierci...

17 mrz.
Paweł Janicki - Tajemnica sprzed 40 lat

Paweł Janicki - Tajemnica sprzed 40 lat

12-05-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama