Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: Zaczytani w "Przedwiośniu"

Tuliszków: Zaczytani w
 

W sobotę 8 września na Placu Wolności w Tuliszkowie, przy pomniku T. Kościuszki, odbyło się tegoroczne Narodowe Czytanie. Tym razem miłośnicy literatury sięgnęli po dzieło Stefana Żeromskiego.

W tym roku to niełatwe wyzwanie podjęli nasi czytelnicy, którzy zgodzili się odczytać fragmenty lektury, jaką jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Lektury zaproponowanej przez prezydenta RP – Andrzeja Dudę – wyjaśniała dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie - Renata Chorążewska. Uczestnicy spotkania mogli przy okazji poszerzyć swoją wiedzę na temat życia rodzinnego Żeromskiego za sprawą wystawy fotografii. Ponadto organizatorzy przygotowali również zajęcia plastyczne dla dzieci.

reklama

Gości wydarzenia powitał również burmistrz Tuliszkowa. Grzegorz Ciesielski mówił o swej radości wynikającej z tego, że wydarzenia kulturalne mają swoich stałych bywalców, którzy lubią spotykać się podczas tego rodzaju przedsięwzięć. – To miłe, że znajdujecie państwo czas. Bardzo cieszy mnie to, że nasza gmina i biblioteka włączyły się w akcję „Narodowego Czytania”. Mieliśmy już „Wesele” Wyspiańskiego, dzieła Henryka Sienkiewicza. To dobrze świadczy o nas, że jesteśmy wśród tych, którzy propagują czytelnictwo, naszą przepiękną literaturę.

Burmistrz mówił o tym, że „Przedwiośnie” jest szczególną powieścią. – Opowiada ona o tym okresie od wyzwolenia czyli od 1918 roku. Opowiada o tym, co działo się w naszym kraju, jakie były oczekiwania, jakie niepokoje. Warto z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości tę lekturę przypominać – stwierdził Grzegorz Ciesielski, dziękując wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji „Narodowego Czytania”.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Podobne artykuły

Będzie staw i lampy na stadionie. Poznaliśmy...

Będzie staw i lampy na stadionie. Poznaliśmy...

z dzisiaj
Wrócili z brązowym medalem. Tuliszkowscy judocy...

Wrócili z brązowym medalem. Tuliszkowscy judocy na...

z wczoraj
W Tuliszkowie mają

W Tuliszkowie mają "Szatnie na medal"

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama