czwartek 29 października 2020

Narcyza, Serafina, Wioletty

reklama

Chlebów: Ogólnopolski Konkurs "Do Hymnu"

Chlebów: Ogólnopolski Konkurs
foto: materiał nadesłany 

W związku przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Narodowe Centrum Kultury zorganizowało ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych „Do Hymnu”. Ze wszystkich polskich szkół zgłoszonych do konkursu wytypowano 300 spełniających odpowiednie warunki. Jedną z nich jest Szkoła Podstawowa im. Józefa Mehoffera w Chlebowie.

Podczas przesłuchania konkursowego dzieci pod kierunkiem pani J. Pośki zaprezentowały „a cappella” „Mazurek Dąbrowskiego”, oraz dwie pieśni hymniczne: „Gaude Mater” oraz „Święta miłości kochanej Ojczyzny”.

reklama

Dwuosobowe jury złożone z profesjonalnych muzyków przybyło z Akademii Muzycznej w Poznaniu, aby dokonać rejestracji dźwięku i obrazu oraz dokonać oceny występów.

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości organizowany w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Podobne artykuły

Earth Festiwal 2020 już za nami. Fotogaleria z...

Earth Festiwal 2020 już za nami. Fotogaleria z...

24 sierp.
Earth Festival Uniejów 2020 już w najbliższą...

Earth Festival Uniejów 2020 już w najbliższą...

18 sierp.
Konkurs na inicjatywy lokalne został...

Konkurs na inicjatywy lokalne został rozstrzygnięty.

18 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama