sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

25°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Chlebów: Ogólnopolski Konkurs "Do Hymnu"

Chlebów: Ogólnopolski Konkurs
foto: materiał nadesłany 

W związku przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Narodowe Centrum Kultury zorganizowało ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych „Do Hymnu”. Ze wszystkich polskich szkół zgłoszonych do konkursu wytypowano 300 spełniających odpowiednie warunki. Jedną z nich jest Szkoła Podstawowa im. Józefa Mehoffera w Chlebowie.

Podczas przesłuchania konkursowego dzieci pod kierunkiem pani J. Pośki zaprezentowały „a cappella” „Mazurek Dąbrowskiego”, oraz dwie pieśni hymniczne: „Gaude Mater” oraz „Święta miłości kochanej Ojczyzny”.

reklama

Dwuosobowe jury złożone z profesjonalnych muzyków przybyło z Akademii Muzycznej w Poznaniu, aby dokonać rejestracji dźwięku i obrazu oraz dokonać oceny występów.

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości organizowany w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Podobne artykuły

Koncert

Koncert "PÓKI POLSKA ŻYJE W NAS" już 8 sierpnia we...

29 lip.
Dni Turku i Gminy Turek 2021 już w sierpniu....

Dni Turku i Gminy Turek 2021 już w sierpniu. Będzie...

22 lip.
Muzyczna uczta na inaugurację kolejnej odsłony...

Muzyczna uczta na inaugurację kolejnej odsłony...

12 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama