czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Chylin: Oddali krew ze Stowarzyszeniem ONES

Chylin: Oddali krew ze Stowarzyszeniem ONES
 

W dniu 29 września w Chylinie odbyła się zbiórka krwi. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy Stowarzyszenia ONES Chylin (Odważni, Nowocześni, Energiczni, Solidarni) oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Jak wskazują organizatorzy przedsięwzięcia, chęć oddania krwi zadeklarowały 24 osoby, a ostatecznie udało się to zrobić 18 zainteresowanym. Dzięki temu pozyskano ponad 8 litrów krwi. 

reklama

W wydarzeniu wziął udział między innymi sekretarz Stowarzyszenia ONES. – Organizujemy akcję po raz pierwszy. Chcieliśmy zobaczyć, jak na pomysł zareaguje lokalna społeczność, ile osób przyjdzie. Nasze Stowarzyszenie ONES powstało, by integrować się w naszym społeczeństwie. Powstaliśmy, by działać, rozwijać miejscowość. Organizujemy między innymi zajęcia fitness. Planujemy występować o rozmaite środki, np. z funduszy unijnych. Marzymy o tym, by powstała u nas siłownia zewnętrzna, by korzystali z niej młodzi i starsi – wyjaśniał Radosław Janiak.

O słuszności oddawania krwi przekonana jest w 100% prezes Stowarzyszenia ONES. Emilia Danisz mówi wprost o tym, że w swym życiu miała sytuację, gdy podanie krwi ratowało jej zdrowie. Dlatego też w ramach działań Stowarzyszenia ONES promuje zdrowy styl życia. – Chcemy się spotykać i integrować. Trzy razy w tygodniu organizujemy fitness i spotykamy się z kobietami. Jest to dwa razy fitness i raz zumba. Fajnie się to sprawdza. Działamy na rzecz tego, by nasza sprawność fizyczna była coraz lepsza. Ruch to zdrowie. Planujemy przeprowadzić wykłady, których uczestnicy dowiedzą się, jak pomóc osobie która zasłabła, która doznała udaru. Chcemy też zorganizować coś dla najmłodszych mieszkańców. Wiosną odbyło się spotkanie, podczas którego z dziećmi przygotowywaliśmy wielkanocną palmę, jajka. Był to sukces i chcemy to kontynuować – deklaruje Emilia Danisz.

Członkowie Stowarzyszenia ONES zapowiedzieli zorganizowanie w przyszłości kolejnych akcji poboru krwi.

AW

Podobne artykuły

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o...

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o wsparcie

31 lip.
Krew pilnie potrzebna - każdy z nas może...

Krew pilnie potrzebna - każdy z nas może podarować...

18 lip.
Nie ma wakacji bez donacji czyli kolejna akcja...

Nie ma wakacji bez donacji czyli kolejna akcja...

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama