wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wybory 2018: Kampania Kusza wystartowała w Wyszynie

Wybory 2018: Kampania Kusza wystartowała w Wyszynie
 

Sezon przedwyborczych spotkań trwa w najlepsze. W tego typu wydarzeniu wzięli udział w środowy wieczór 3 października mieszkańcy Wyszyny. Tam właśnie swoją kampanię rozpoczął kandydat na wójta gminy Władysławów – Daniel Kusz. Idzie on do wyborów z hasłem Kompetentny Uczciwy Skuteczny Zaradny.

Przybyłych do remizy w Wyszynie powitał znany wszystkim działacz PSL, doświadczony samorządowiec – Henryk Trocha. W remizie zjawił się nie tylko Daniel Kusz, pojawili się tam również starosta Mariusz Seńko, kandydaci do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Anna Majda i Wojciech Mendelak, kandydaci PSL do Rady Powiatu Tureckiego – Zdzisław Wojtkowiak, Ewa Różycka, Dawid Łysiak vel Kempiński. Przedstawiono także kandydatów do Rady Gminy Władysławów, którymi są: Józef Poszwa, Arkadiusz Nowak, Krzysztof Połatyński, Zbigniew Trocha, Zbigniew Kusz, Anna Płóciennik, Przemysław Gradecki, Donata Domowicz, Jacek Kalinowski, Anna Kujawa, Kazimierz Wojdak, Mirosław Janiak, Mariusz Jabłoński. Oczywiście nie wszyscy z wymienionych kandydatów mogli przybyć na spotkanie.

reklama

Daniel Kusz wyjaśniał, że rozpoczyna kampanię nie w samym Władysławowie, ale w Wyszynie, gdyż każda miejscowość zasługuje na szacunek. Kandydat PSL dziękował mieszkańcom Wyszyny za to, że wykazują się dużą aktywnością, organizują rozmaite wydarzenia, a jednocześnie nieco ubolewał nad tym, że z listy PSL nie kandyduje Bartłomiej Wiśniewski (kandyduje z TS – przyp. red.). Zdaniem Daniela Kusza tak właśnie powinna wyglądać przyszłość gminy, oparta na aktywności, na otwieraniu się na nowe działania, nowe formy współpracy. Gmina Władysławów nie może być osobnym bytem, nie utrzymującym rozmaitych racji z innymi samorządami. Według Kusza gmina w minionych latach wyobcowała się, a przykładem tego może być nie włączenie się np. w powiatowy projekt edukacyjny, wspierający nauczanie języków obcych w szkołach. W odczuciu Kusza takie szanse trzeba dawać młodym ludziom, by po latach mogli łatwiej odnieść sukces na rynku pracy.

Daniel Kusz zapowiedział, że jeśli zostanie wójtem, to swoje sprawowanie władzy rozpocznie od przeprowadzenia dokładnego audytu, który da obraz kondycji finansowej gminy itd. Wtedy – jak wyjaśnił kandydat PSL – przyjdzie czas na wspólne planowanie tego, które drogi należy stworzyć, na planowanie rozwoju bazy sportowej, zapewnienie wsparcia seniorom. Kusz uważa, że więcej uwagi należy poświecić też płci pięknej i zagwarantować paniom ofertę rozmaitych zajęć, inicjatyw kulturalnych. Obecny członek Zarządu Powiatu Tureckiego zapowiedział czynienie starań o pozyskanie inwestorów, którzy nie tylko zapewnią miejsca pracy, ale zagwarantują także godziwe wynagrodzenie, nie najniższą krajową. Daniel Kusz zaznaczył od razu, że nie będzie mowy o lokowaniu firm znienacka. To wszystko musi być konsultowane na wczesnym etapie, by mieszkańcy nie byli zaskakiwani.

O tym, że warto glosować na Daniela Kusza, przekonani byli pozostali goście spotkania. Starosta turecki mówił wprost, że lepszego kandydata na wójta gminy Władysławów nie ma. Zdaniem Mariusza Seńko tylko Daniel Kusz może zagwarantować, że gmina bez problemów przebrnie przez niezbyt obfite w finanse lata, a zarazem wójt Kusz będzie pracował z pewnym spojrzeniem w przyszłość, nie jedynie administrował na bieżąco, z dnia na dzień. To Daniel Kusz ma sprawić, że gmina zacznie wchodzić w rozmaite projekty, a mieszkańcy, szczególnie młodzi, zyskają szanse rozwoju.

Najmocniejsza wypowiedź wieczoru należała do radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Anna Majda wyjaśniła zgromadzonym w remizie w Wyszynie, że współpraca gminy Władysławów z samorządem województwa wielkopolskiego była praktycznie żadna. Radna tłumaczyła, że wiele okolicznych gmin po wielokroć sięgało po rozmaite środki zewnętrzne, ot chociażby te z Wielkopolskiej Odnowy Wsi czy z projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolska, a w gminie Władysławów sięgano po te pieniądze w pojedynczych przypadkach. Zdaniem radnej wojewódzkiej działo się tak, ponieważ w gminie decydowała polityka, a nie logika. Anna Majda wyraziła przekonanie, iż wójt Kusz sprawi, że jednak logika weźmie górę nad polityką i środki zewnętrzne zaczną spływać do gminy szerszym strumieniem.

reklama

Głos zabrał również generał Wojciech Mendelak. Wyjaśnił on, dlaczego zdecydował się wziąć udział w wyborach. Generał tłumaczył, że czuje się w obowiązku spłacić dług wobec społeczeństwa. W swoim życiu miał okazję uzyskać dobre wykształcenie, w efekcie pracować na ważnych stanowiskach, a teraz, gdy nie jest już aktywny zawodowo, dostrzega potrzebę działania na rzecz społeczeństwa w samorządzie. Wojciech Mendelak dodał, że miał też propozycję od innej partii politycznej, ale jest człowiekiem ze wsi, wywodzącym się z rodziny chłopskiej i zdecydował się na PSL.

Spotkanie w Wyszynie zwieńczyły pytania od zgromadzonych. Tak więc oto wspomniany już Bartłomiej Wiśniewski dopytywał o szanse budowy sztucznego boiska w Wyszynie, a Marian Bońka apelował, by zająć się na poważnie ciekami wodnymi. Gratulacje Danielowi Kuszowi złożył już Romuald Miling, obecny radny Rady Gminy, który teraz ubiega się o mandat radnego Rady Powiatu Tureckiego z ramienia SLD. Romuald Miling wskazał Danielowi Kuszowi, by ten zawsze w swej pracy działał w sposób czytelny i transparentny, dbał o zrównoważony rozwój całej gminy i każdej z miejscowości. Nie zabrakło też pierwszych prośb o polepszenie stanu dróg. Mieszkańcy Wyszyny zasugerowali Danielowi Kuszowi, by priorytetowo zajął się ulicą Piaskową.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Spotkanie rolników pod hasłem Zielona Niedziela...

Spotkanie rolników pod hasłem Zielona Niedziela w...

5 kw.
W Potworowie porozmawiają o problemach polskiej...

W Potworowie porozmawiają o problemach polskiej wsi....

31 mrz.
Wideo: Jest wykonawca i zabezpieczone środki na...

Wideo: Jest wykonawca i zabezpieczone środki na...

03-09-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama