niedziela 04 grudnia 2022

Barbary, Hieronima, Krystiana

3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wietchinin: PiS zachęca do głosowania. Buchelt i Kończak spotkali się z wyborcami

Wietchinin: PiS zachęca do głosowania. Buchelt i Kończak spotkali się z wyborcami
 

Skuteczna walka o dotację na fotowoltaikę, stworzenie punktów pomocy prawnej, pozyskiwanie środków z UE oraz z programów rządowych, budowa ścieżek rowerowych, remonty dróg, lepsza współpraca ze stowarzyszeniami, strażakami, policjantami – takie zdania chce zrealizować kandydat na wójta gminy Turek – 48-letni Krzysztof Buchelt, obecny kierownik placówki terenowej KRUS w Turku. Jego program wyborczy, a także całościowy program PiS poznali uczestnicy spotkania wyborczego zorganizowanego w Wietchininie czyli w „mateczniku” Edwarda Kończaka. – Nie idziemy do wyborów po stanowiska, po jakieś wielkie pieniądze. Idziemy, aby w tych samorządach pracować. Wszyscy nasi kandydaci mają swoje zajęcia, mają co robić, a jednak chcą się poświecić pracy dla dobra wspólnego – mówił przybyły do Wietchinina poseł Ryszard Bartosik.

Poseł Ryszard Bartosik stwierdził, że przedstawiać się raczej nie musi, wszakże spotyka się właściwie z sąsiadami, ponieważ jest mieszkańcem położnych nieopodal Wietchinina Kowali Pańskich. Poseł zachęcał, by głosować na kandydatów PiS, ponieważ Prawo i Sprawiedliwość ma dobry program, skierowany dla społeczności lokalnej, dla mieszkańców wsi. Zdaniem Ryszarda Bartosika jest to program, jakiego dotąd nie było. PiS planuje zrealizować takie działania, jak np. program termomodernizacji „Ciepły Dom”, program „Nowoczesna Gmina” (nowe chodniki, odbudowa transportu lokalnego itp.), rozwój sieci szerokopasmowego internetu, wspieranie budżetów obywatelskich. Realizacja tych zamierzeń opierać się będzie na współpracy samorządowców rangi gminnej, powiatowej, wojewódzkiej i właśnie dlatego tak ważne jest, by głosować na kandydatów PiS, by znaleźli się oni na rozmaitych szczeblach samorządu.

reklama

Poseł wskazywał, że lokalnym kandydatem PiS do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego jest Krzysztof Sobczak, były prezes kopalni węgla brunatnego, działacz Solidarności, obecnie prezes spółki wodno-kanalizacyjnej w Kole. Jeśli chodzi o kandydatów do Rady Powiatu, to naturalnym jest, że mieszkańcy Wietchinina i okolic powinni zagłosować na Edwarda Kończaka – 52-letniego mieszkańca tejże wsi, rolnika zajmującego się produkcją mleka na dużą skalę, byłego przewodniczącego Rady Gminy Turek. Ryszard Bartosik wyjaśnił, że w gronie kandydatów PiS do Rady Powiatu jest też Mirosław Filipiak ze Słodkowa. Parlamentarzysta prosił zarazem, by w wyborach do Rady Gminy Turek głosować na młodego mieszkańca Wietchinina – 33-letniego rolnika i politologa Krzysztofa Pietrzaka.

Mówię celowo o tych szczeblach samorządu, gdyż oprócz programu głównym naszym przesłaniem jest współpraca. Z kolei współpraca tych samorządów z rządem może przynieść spodziewane efekty. Może przynieść korzyść nam wszystkim, mieszkańcom poszczególnych wsi i miasteczek – wyjaśniał poseł.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

W zgodzie i pokoju budować przyszłość......

W zgodzie i pokoju budować przyszłość... Powiatowe...

3 maj.
Tanecznie i smakowicie podczas Dożynek...

Tanecznie i smakowicie podczas Dożynek...

26-08-2019
Dożynkowy zawrót głowy już w ten weekend!

Dożynkowy zawrót głowy już w ten weekend!

23-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama