środa 14 listopada 2018

Emila, Laury, Rogera

reklama

Wybory2018: PSL chce dla Tuliszkowa nowego inwestora. Terenu w strefie nie brakuje

Wybory2018: PSL chce dla Tuliszkowa nowego inwestora. Terenu w strefie nie brakuje
 

W niedzielne popołudnie 14 października w Tuliszkowie odbył się briefing Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kandydaci do Rady Powiatu i Rady Miejskiej Tuliszkowa zapowiedzieli ściągnięcie do miasteczka inwestora, który dałby dobrze płatne miejsca pracy,  zapowiedzieli również remonty dróg, czy też działania wspierające miłośników sportu i muzykowania.

W niedzielnym spotkaniu udział wzięli między innymi starosta turecki – Mariusz Seńko i radna Rady Powiatu Tureckiego – Aneta Seńko. Do Rady Powiatu kandydują również: Izabela Pecyna, Michał Gaj, Renata Stasiak i Mariusz Dróżdż. Przedstawiono także kandydatów do Rady Miejskiej Tuliszkowa, którymi są: Kinga Grześkiewicz, Halina Lędzka, Łukasz Górski, Marzena Michalska, Marek Frankowski, Tomasz Szczap, Urszula Fabiańska, Małgorzata Jarek, Magdalena Danisz, Włodzimierz Grzelczak.

reklama

Samorządowcy szczebla powiatowego mówili o tym, że PSL wywiązał się z obietnic, inwestując w szpital w Turku, w szkoły średnie. Skorzystali na tym także mieszkańcy gminy Tuliszków, leczący się i edukujący w tych placówkach.  Ponadto gmina Tuliszków przystąpiła również do powiatowego projektu INTJO (Innowacje, Nowoczesne Technologie, Języki Obce). Radna Aneta Seńko wyjaśniała, że projekt ten daje dzieciom szansę lepszej nauki języków obcych. Wiedza ta zaprocentuje w przyszłości, wszakże wielu pracodawców chciałoby mieć w swoich firmach pracowników władających nie jednym językiem obcym, a dwoma.

Były również inwestycje drogowe. – Udało się zrealizować priorytetowe projekty. Mówię między innymi o przebudowie drogi Wrząca-Piętno. Kolejna inwestycja to I etap prac na odcinku Piętno-Gozdów, w kierunku Grzymiszewa. Mam nadzieję, że będzie kontynuacja tych działań. Wyremontowany został również odcinek drogi na Wróblinie. W tej chwili realizowane jest tam położenie chodnika. To poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. Na terenie Tuliszkowa wykonaliśmy prace na ulicy Jana Pawła II i Rogozińskiego. Były i drobniejsze inwestycje – informowała radna Aneta Seńko pokazując , że wywiązała się z obietnic wyborczych z 2014 roku. Starosta Seńko dodał, że skuteczna realizacja inwestycji to efekt dobrej współpracy między Radą Powiatu, a radną z Piętna – Magdaleną Danisz.

Czym samorządowcy PSL mają zamiar zając się w kolejnej kadencji? Niedzielne spotkanie nie odbyło się na terenie strefy inwestycyjnej w Tuliszkowie przypadkowo. Starosta Mariusz Seńko mówił o tym, że w naszym powiecie to właśnie gminy Tuliszków i Brudzew mają najbardziej interesujące tereny pod inwestycje, położone niedaleko zjazdów na autostradę. Starosta wyjaśniał, że przyszli radni z ramienia PSL uczynią wszystko, by np. w Tuliszkowie pojawił się nowy zakład pracy. Oczywiście przy około 4% bezrobocia nie ma szans na lokowanie wielkiego zakładu, trzeba nastawić się na firmę, która np. wykonuje podzespoły dla przemysłu samochodowego lub lotniczego, a przy okazji zapewni pracownikom wysokie zarobki. W odczuciu starosty powinniśmy czerpać chociażby  z rozwiązań estońskich, gdzie kobiety – które ogólnie mają większe problemy ze znalezieniem pracy niż panowie – świetnie dają sobie radę w firmach  wytwarzających elektronikę.

reklama

Ludowcy zapowiedzieli, że zajmą się dalszymi remontami dróg i budową chodników (Wróblina-Smaszew, Piętno-Gozdów-Grzymiszew, prace w obrębie ciągu Tarnowa-Ogorzelczyn-Zadworna) pozyskaniem zagranicznych partnerów dla szkół z terenu gminy Tuliszków, a także – co zapowiedział Michał Gaj – intensywniejszą współpracą ze stowarzyszeniami, lokalnymi sportowcami. Zdaniem Mariusza Dróżdża środki pieniężne muszą zostać wydane także na wspieranie muzyków, to jest na zagwarantowanie utalentowanym dzieciom zajęć z instruktorami, na organizację cyklicznych konkursów i przeglądów, w których będą mogły brać udział zespoły wokalne itp.

Podczas niedzielnego briefingu ogłoszono również, że władze powiatu nie poprą pomysłu jednego ze stowarzyszeń, zakładającego stworzenie w budynku domu dziecka w Nowym Świecie ośrodka socjoterapeutycznego dla trudnej młodzież. Starosta Seńko wskazał, że lepszym rozwiązaniem będzie utworzenie w przyszłości domu pomocy dla seniorów.

AW

Podobne artykuły

Ogorzelczyn: Szkoła Podstawowa z nowym sprzętem

Ogorzelczyn: Szkoła Podstawowa z nowym sprzętem

19 paźd.
Nowy Świat: Ośrodka dla trudnej młodzieży nie...

Nowy Świat: Ośrodka dla trudnej młodzieży nie...

14 paźd.
Wybory 2018: PSL przedstawił program i kandydatów

Wybory 2018: PSL przedstawił program i kandydatów

23 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama