wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską w PBP w Turku

Spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską w PBP w Turku
 

W piątkowe przedpołudnie 12 października Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku zorganizowała spotkanie autorskie z wybitną autorką książek dla dzieci i młodzieży Kaliną Jerzykowską w ramach akcji „Z książką na walizkach”, oprócz tego spotkania również 19 innych w powiecie tureckim i konińskim.

Spotkania stanowią część projektu ,,Książka dobra na wszystko” dofinansowanego przez MKiDZ z Funduszu Promocji Kultury. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Grzymiszewie. Autorka opowiadała o dotychczasowych publikacjach w trakcie prelekcji wymyślała różne ciekawe zabawy językowe, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. W ramach ogłoszonego wcześniej konkursu plastycznego „Na końcu języka”, dzieci do placówki PBP w Turku dostarczyły mnóstwo prac, tematem przewodnim była ilustracja do wybranego wiersza książki pt. „Kantor wymiany liter” autorstwa Kaliny Jerzykowskiej. Prace były bardzo pomysłowe, kolorowe i estetycznie wykonane, wybór najlepszej zatem był bardzo trudny. Po wnikliwej ocenie wytypowano pracę Cezarego Ciesielskiego ze Szkoły Podstawowej w Grzymiszewie, przekazano do dalszego etapu, czyli finału konkursu, który odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Na zakończenie dzieci miały możliwość zakupienia książek autorstwa Kaliny Jerzykowskiej oraz uzyskania wpisu –dedykacji. Kolejka, aby zdobyć autograf nie miała końca…zatem jednym słowem spotkanie bardzo udane! Współorganizatorem było Wydawnictwo Literatura.

Podobne artykuły

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

25 wrz.
Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

20 wrz.
W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do...

W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do...

11 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama