Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 50% potrzebnych środków !!!

czwartek 28 maja 2020

Augustyna, Ingi, Jaromira

reklama

Szymon Teluka z wizytą w Brudzewskiej Bibliotece

Szymon Teluka z wizytą w Brudzewskiej Bibliotece
 

W miniony piątek (12.10.2018r.) Biblioteka Publiczna w Brudzewie gościła Szymona Teluka - rysownika, ilustratora, malarza, karykaturzystę, autora komiksów. Jako ilustrator i autor komiksów nasz Gość współpracuje z pisarzami, muzykami a także tworzy na potrzeby reklam czy stron internetowych.

Przez cały słoneczny piątek odbywały się u nas warsztaty komiksu dla dzieci i młodzieży. W pierwszej części spotkania artysta w ciekawy sposób opowiedział o historii komiksu. Następnie pokazał jak stworzyć scenariusz i narysować krótki komiks. Podkreślał, że najważniejszy jest pomysł gdyż komiks to nic innego jak ciekawa opowieść w obrazach.

reklama

Druga grupa uczestników to zajęcia z tworzenia rysunku koncepcyjnego czyli concept art, który swoimi korzeniami sięga średniowiecza. Upowszechniły go takie dzieła, jak: „Willow” czy „Gwiezdne wojny”. Dziś nie sposób wyobrazić sobie jakiejkolwiek poważnej gry komputerowej czy filmu bez rysunków, które ukazują cały fikcyjny świat. Uczestnicy warsztatu poznali pracę warstwami oraz inne techniki używane przez rysowników koncepcyjnych, a także sposoby oddawania trójwymiarowego świata.

Uczestnicy trzeciego warsztatu dowiedzieli się jak przedstawić wizerunek człowieka czy zwierzaka aby śmieszył i ukazał jego charakterystyczne cechy – czyli karykatury. Poznali różnicę między portretem a karykaturą. Efektem zajęć jest naprawdę spora ilość prac ukazujących twórczą pracę i wysiłek młodych rysowników.

Zajęcia odbywały się w ramach realizacji zadania „Książka, tylko Ty! Animacja czytelnictwa w Brudzewie”. Każdy z uczestników otrzymał od nas drobne upominki w postaci notesów, smyczy i kubków.

reklama

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama