wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Umowy podpisane. Pieniądze popłyną do Dobrej, Pęcherzewa, Korytkowa i Chlebowa

Umowy podpisane. Pieniądze popłyną do Dobrej, Pęcherzewa, Korytkowa i Chlebowa
 

Samorządowcy z terenu gminy Turek oraz gminy Dobra spotkali się w sali konferencyjnej  Urzędu Gminy przy ul. Ogrodowej z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego – Krzysztofem Grabowskim oraz radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Anną Majdą. Powód spotkania był bardzo przyjemny – chodziło o podpisanie umów, dzięki którym mieszkańcy będą mogli korzystać z piękniejszych świetlic i z piękniejszego Centrum Kultury.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zatwierdził listę, na której znalazły się projekty, które otrzymają pomoc w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gwoli ścisłości – chodzi o inwestycje w obiekty, pełniące funkcje kulturalne na obszarach wiejskich.

reklama

- Na tej liście znalazło się 36 gmin, czy też jednostek gminnych, ponieważ czasami są to gminne ośrodki kultury i biblioteki publiczne. One otrzymały dofinansowanie. W sumie na to działanie mieliśmy 17.372.000 zł w całej Wielkopolsce. Kwoty są różne. Na miejscowość można było pozyskać 500.000 zł, ale akurat gmina Turek ma większe dofinansowanie, gdyż zadanie dotyczy aż 3 miejscowości. Gmina Turek ma dofinansowanie w wysokości 636.255 zł, natomiast gmina Dobra ma równe 500.000 zł. Są to bardzo konkretne środki – mówił wicemarszałek Grabowski. Na liście rezerwowej znalazły się 3 inne gminy w terenu powiatu tureckiego.

Wspomniane 500.000 zł dotacji zostanie wydatkowane w Dobrej na przebudowę Centrum Kultury w Dobrej. Całkowita wartość projektu opiewa na około 866.000 zł. W ramach działań dobudowana zostanie klatka schodowa, wykonane zostaną sanitariaty, wyremontowana zostanie sala nad garażami OSP, zakupione będą stoły i krzesła, elementy nagłośnienia. W gminie Turek dotacja w wysokości 636.255 zł powędruje na: modernizację świetlicy w Pęcherzewie, budowę małej świetlicy w Korytkowie, przebudowę nieużytkowanej stacji uzdatniania wody na potrzeby świetlicy w Chlebowie. Łączny kosztorys inwestorski tych 3 zadań to 999.000 zł.

AW

Podobne artykuły

Sukces akcji charytatywnej dla Zbigniewa...

Sukces akcji charytatywnej dla Zbigniewa Ziętka....

27 kw.
Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont...

Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont świetlicy...

25-11-2019
Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

14-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama