piątek 16 listopada 2018

Edmunda, Marii, Marka

reklama

Umowy podpisane. Pieniądze popłyną do Dobrej, Pęcherzewa, Korytkowa i Chlebowa

Umowy podpisane. Pieniądze popłyną do Dobrej, Pęcherzewa, Korytkowa i Chlebowa
 

Samorządowcy z terenu gminy Turek oraz gminy Dobra spotkali się w sali konferencyjnej  Urzędu Gminy przy ul. Ogrodowej z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego – Krzysztofem Grabowskim oraz radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Anną Majdą. Powód spotkania był bardzo przyjemny – chodziło o podpisanie umów, dzięki którym mieszkańcy będą mogli korzystać z piękniejszych świetlic i z piękniejszego Centrum Kultury.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zatwierdził listę, na której znalazły się projekty, które otrzymają pomoc w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gwoli ścisłości – chodzi o inwestycje w obiekty, pełniące funkcje kulturalne na obszarach wiejskich.

reklama

- Na tej liście znalazło się 36 gmin, czy też jednostek gminnych, ponieważ czasami są to gminne ośrodki kultury i biblioteki publiczne. One otrzymały dofinansowanie. W sumie na to działanie mieliśmy 17.372.000 zł w całej Wielkopolsce. Kwoty są różne. Na miejscowość można było pozyskać 500.000 zł, ale akurat gmina Turek ma większe dofinansowanie, gdyż zadanie dotyczy aż 3 miejscowości. Gmina Turek ma dofinansowanie w wysokości 636.255 zł, natomiast gmina Dobra ma równe 500.000 zł. Są to bardzo konkretne środki – mówił wicemarszałek Grabowski. Na liście rezerwowej znalazły się 3 inne gminy w terenu powiatu tureckiego.

Wspomniane 500.000 zł dotacji zostanie wydatkowane w Dobrej na przebudowę Centrum Kultury w Dobrej. Całkowita wartość projektu opiewa na około 866.000 zł. W ramach działań dobudowana zostanie klatka schodowa, wykonane zostaną sanitariaty, wyremontowana zostanie sala nad garażami OSP, zakupione będą stoły i krzesła, elementy nagłośnienia. W gminie Turek dotacja w wysokości 636.255 zł powędruje na: modernizację świetlicy w Pęcherzewie, budowę małej świetlicy w Korytkowie, przebudowę nieużytkowanej stacji uzdatniania wody na potrzeby świetlicy w Chlebowie. Łączny kosztorys inwestorski tych 3 zadań to 999.000 zł.

AW

Podobne artykuły

Korytków: Jest ul. Bajkowa, chcą i Baśniowej....

Korytków: Jest ul. Bajkowa, chcą i Baśniowej. Będą...

27 czerw.
Brudzew: Forum Sołtysów Gmin Powiatu Tureckiego...

Brudzew: Forum Sołtysów Gmin Powiatu Tureckiego 2018

7 lt.
Turek: Wigilia na tysiąc gości! Wieczerza...

Turek: Wigilia na tysiąc gości! Wieczerza Środowisk...

09-12-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama