Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

czwartek 04 czerwca 2020

Christy, Helgi, Karola

reklama

Umowy podpisane. Pieniądze popłyną do Dobrej, Pęcherzewa, Korytkowa i Chlebowa

Umowy podpisane. Pieniądze popłyną do Dobrej, Pęcherzewa, Korytkowa i Chlebowa
 

Samorządowcy z terenu gminy Turek oraz gminy Dobra spotkali się w sali konferencyjnej  Urzędu Gminy przy ul. Ogrodowej z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego – Krzysztofem Grabowskim oraz radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Anną Majdą. Powód spotkania był bardzo przyjemny – chodziło o podpisanie umów, dzięki którym mieszkańcy będą mogli korzystać z piękniejszych świetlic i z piękniejszego Centrum Kultury.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zatwierdził listę, na której znalazły się projekty, które otrzymają pomoc w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gwoli ścisłości – chodzi o inwestycje w obiekty, pełniące funkcje kulturalne na obszarach wiejskich.

reklama

- Na tej liście znalazło się 36 gmin, czy też jednostek gminnych, ponieważ czasami są to gminne ośrodki kultury i biblioteki publiczne. One otrzymały dofinansowanie. W sumie na to działanie mieliśmy 17.372.000 zł w całej Wielkopolsce. Kwoty są różne. Na miejscowość można było pozyskać 500.000 zł, ale akurat gmina Turek ma większe dofinansowanie, gdyż zadanie dotyczy aż 3 miejscowości. Gmina Turek ma dofinansowanie w wysokości 636.255 zł, natomiast gmina Dobra ma równe 500.000 zł. Są to bardzo konkretne środki – mówił wicemarszałek Grabowski. Na liście rezerwowej znalazły się 3 inne gminy w terenu powiatu tureckiego.

Wspomniane 500.000 zł dotacji zostanie wydatkowane w Dobrej na przebudowę Centrum Kultury w Dobrej. Całkowita wartość projektu opiewa na około 866.000 zł. W ramach działań dobudowana zostanie klatka schodowa, wykonane zostaną sanitariaty, wyremontowana zostanie sala nad garażami OSP, zakupione będą stoły i krzesła, elementy nagłośnienia. W gminie Turek dotacja w wysokości 636.255 zł powędruje na: modernizację świetlicy w Pęcherzewie, budowę małej świetlicy w Korytkowie, przebudowę nieużytkowanej stacji uzdatniania wody na potrzeby świetlicy w Chlebowie. Łączny kosztorys inwestorski tych 3 zadań to 999.000 zł.

AW

Podobne artykuły

Umowa na badania dla DPS w Skęczniewie

Umowa na badania dla DPS w Skęczniewie

23 kw.
Gmina Przykona uczestnikiem projektu C-Track 50

Gmina Przykona uczestnikiem projektu C-Track 50

4 mrz.
Gmina Tuliszków z dofinansowaniem na przebudowę...

Gmina Tuliszków z dofinansowaniem na przebudowę...

03-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama