Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Boisko, kanalizacja, plac zabaw i miejsca wypoczynku...Marszałek sypnął kasą na gminne inwestycje

Boisko, kanalizacja, plac zabaw i miejsca wypoczynku...Marszałek sypnął kasą na gminne inwestycje - fot.: UG Przykona
fot.: UG Przykona 

Jak grudzień to wiadomo… prezenty! Z workiem pełnym kasy na gminne inwestycje przyjechał w ubiegłym tygodniu wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski. Za pieniądze pochodzące z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich powstaną: boisko w Laskach, trzy inwestycje w gminie Kawęczyn, miejsca wypoczynku i integracji w gminach Turek i Malanów. Będzie też modernizacja sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w gminie Brudzew.

W gospodarkę wodno-ściekową zainwestują wspomniany już Brudzew (dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej 2 848 018 złotych) oraz Kawęczyn (budowa przydomowych oczyszczalni ścieków oraz przebudowa Stacji Uzdatniania Wody w Tokarach Pierwszych. Kwota pomocy wynosi 2 967 800 złotych). W Kawęczynie ma też powstać parking oraz chodnik obok placu rekreacyjno-sportowego (tu dofinansowanie wynosi 152 712 złotych).

reklama

Taka sama kwota, stanowiąca ponad połowę kosztów budowy boiska wielofunkcyjnego w Laskach, przypadła gminie Przykona. W gminie Malanów ma powstać plac zabaw (z pomocą wynoszącą 114 259 złotych), a w Korytkowie i Cisewie miejsca wypoczynku dla mieszkańców (kwoty dofinansowania wynoszą po około 60 tysięcy złotych). Pozostaje mieć nadzieję, że samorządy znajdą w przyszłorocznych budżetach dość środków na wkłady własne w realizację coraz droższych inwestycji.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UG Przykona2
fot.: UG Kawęczyn3

Podobne artykuły

EKO szklarnia, krosno i hafciarka. Nowe...

EKO szklarnia, krosno i hafciarka. Nowe wyposażenie...

19 st.
Sprzęt komputerowy dla uczniów techników i...

Sprzęt komputerowy dla uczniów techników i szkoły...

18 st.
Posłużą do nauki i rozrywki. 24 nowe laptopy...

Posłużą do nauki i rozrywki. 24 nowe laptopy trafiły...

30-12-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama