Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów: Radni Młodzieżowej Rady Gminy złożyli ślubowanie

Malanów: Radni Młodzieżowej Rady Gminy złożyli ślubowanie - foto: malanow.pl
foto: malanow.pl 

16 października br. podczas inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady Gminy Malanów w obecności władz samorządowych, radnych, dyrektorów szkół z terenu gminy oraz dyrektor LO w Turku, 12 młodych radnych złożyło ślubowanie.

Pierwsze posiedzenie MRG otworzył Wójt Gminy Malanów i prowadził do momentu wyboru przewodniczącego. Na wstępie Wójt przypomniał wszystkim zgromadzonym na sesji, okoliczności powstania MRG. W ubiegłym roku podczas podsumowania projektu „Młodzieżowe Inspiracje”- mającego na celu wzrost uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym, grupa młodych osób biorąca udział w projekcie złożyła na ręce Wójta Gminy oraz Przewodniczącego Rady Gminy wniosek o utworzenie MRG. Kolejnym etapem było przygotowanie statutu oraz poddanie go konsultacjom w szkołach. W maju br. Malanowscy radni podjęli jednogłośną uchwałę, która powoływała do życia MRG. W czerwcu przyszedł czas na wybory, w efekcie których 12 młodych ludzi ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych uzyskało mandat radnego.

reklama

„Ślubuję uroczyście jako radny pracować dla dobra i pomyślności młodzieży gminy Malanów, działać zawsze zgodnie z prawem oraz z interesami młodzieży - godnie i rzetelnie reprezentować młodzież, troszczyć się o jej dobro oraz nie szczędzić sił dla wykonania zadań Rady

Kolejnym punktem obrad było wręczenie zaświadczeń o wyborze młodym radnym a następnie złożenie ślubowania. Po oficjalnym zaprzysiężeniu Rady przyszedł czas na wybranie Prezydium Rady w skład którego wchodzi Przewodniczący Rady, dwóch Wiceprzewodniczących oraz sekretarz. Wybory przysporzyły wiele emocji! Dwukrotnie bowiem konieczne było przeprowadzenie II tury głosowania, ponieważ kandydaci nie uzyskali bezwzględnej większości głosów. Ostatecznie w skład Prezydium weszli:

Julita Borowska – Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy
Julia Maciejewska – I Wiceprzewodnicząca 
Monika Przybylak – II Wiceprzewodnicząca 
Zofia Cyls – Sekretarz

Przed nową radą 2 lata działań. W jakim kierunku pójdzie Rada? To już w rękach i umysłach naszej młodzieży.

reklama

DM
Źródło: malanow.pl

foto: malanow.pl2
foto: malanow.pl3
foto: malanow.pl4
foto: malanow.pl5

Podobne artykuły

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

28 wrz.
Aktywna sobota w Celestynach.

Aktywna sobota w Celestynach. "Malanowska Jesień" w...

27 wrz.
Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama