środa 12 grudnia 2018

Ady, Aleksandra, Dagmary

reklama

Malanów: Radni Młodzieżowej Rady Gminy złożyli ślubowanie

Malanów: Radni Młodzieżowej Rady Gminy złożyli ślubowanie - foto: malanow.pl
foto: malanow.pl 

16 października br. podczas inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady Gminy Malanów w obecności władz samorządowych, radnych, dyrektorów szkół z terenu gminy oraz dyrektor LO w Turku, 12 młodych radnych złożyło ślubowanie.

Pierwsze posiedzenie MRG otworzył Wójt Gminy Malanów i prowadził do momentu wyboru przewodniczącego. Na wstępie Wójt przypomniał wszystkim zgromadzonym na sesji, okoliczności powstania MRG. W ubiegłym roku podczas podsumowania projektu „Młodzieżowe Inspiracje”- mającego na celu wzrost uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym, grupa młodych osób biorąca udział w projekcie złożyła na ręce Wójta Gminy oraz Przewodniczącego Rady Gminy wniosek o utworzenie MRG. Kolejnym etapem było przygotowanie statutu oraz poddanie go konsultacjom w szkołach. W maju br. Malanowscy radni podjęli jednogłośną uchwałę, która powoływała do życia MRG. W czerwcu przyszedł czas na wybory, w efekcie których 12 młodych ludzi ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych uzyskało mandat radnego.

reklama

„Ślubuję uroczyście jako radny pracować dla dobra i pomyślności młodzieży gminy Malanów, działać zawsze zgodnie z prawem oraz z interesami młodzieży - godnie i rzetelnie reprezentować młodzież, troszczyć się o jej dobro oraz nie szczędzić sił dla wykonania zadań Rady

Kolejnym punktem obrad było wręczenie zaświadczeń o wyborze młodym radnym a następnie złożenie ślubowania. Po oficjalnym zaprzysiężeniu Rady przyszedł czas na wybranie Prezydium Rady w skład którego wchodzi Przewodniczący Rady, dwóch Wiceprzewodniczących oraz sekretarz. Wybory przysporzyły wiele emocji! Dwukrotnie bowiem konieczne było przeprowadzenie II tury głosowania, ponieważ kandydaci nie uzyskali bezwzględnej większości głosów. Ostatecznie w skład Prezydium weszli:

Julita Borowska – Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy
Julia Maciejewska – I Wiceprzewodnicząca 
Monika Przybylak – II Wiceprzewodnicząca 
Zofia Cyls – Sekretarz

reklama

Przed nową radą 2 lata działań. W jakim kierunku pójdzie Rada? To już w rękach i umysłach naszej młodzieży.

DM
Źródło: malanow.pl

Podobne artykuły

M. Derucki: Prawda obroni się sama

M. Derucki: Prawda obroni się sama

3 grudz.
Turek: Radni rozdzieleni do prac w komisjach

Turek: Radni rozdzieleni do prac w komisjach

1 grudz.
Na żywo II Sesja Rady Miasta  - transmisja wideo

Na żywo II Sesja Rady Miasta - transmisja wideo

1 grudz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama