Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Inaugurująca sesja Rady Powiatu Tureckiego. Kałużny nowym starostą

Inaugurująca sesja Rady Powiatu Tureckiego. Kałużny nowym starostą
 

W dniu dzisiejszym tj. 18 listopada 2018 w sali im. Solidarności odbyła się pierwsza inaugurująca sesja Rady Powiatu Tureckiego 6. kadencji. Podczas sesji nowo wybrani radni powiatowi złożyli przysięgę oraz odebrali akt uzyskania mandatu radnego, a także wybrali nowego starostę w osobie Dariusza Kałużnego.

Po zmianie porządku obrad Rady Powiatu, który w pierwszej formie nie przewidywał wyboru nowego starosty, doszło do przedstawienia kandydata nowego starosty z ramienia PIS w osobie Dariusza Kałużnego, czyli byłego już wicestarosty poprzedniej kadencji. W głosowaniu udział wzięli wszyscy radni w ilości 21. W tajnym głosowaniu wynikiem 21 głosów za do 0 przeciw Rada Powiatu wybrała na stanowisko Starosty Tureckiego na kolejne 5 lat Dariusza Kałużnego. 

reklama

W ramach dzisiejszej sesji wybrano także wicestarostę oraz przewodniczącego rady powiatu. Kandydatem na wicestarostę z ramienia KWW Niezależni popartym przez PIS został Władysław Karski. Tym samym nowo powstała koalicja radnych PIS oraz Niezależnych stała się faktem. Za wyborem Władysława Karskiego było 18 radnych, przeciw 2 a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Do zarządu powiatu wybrano: Bohdana Radeckiego, Andrzeja Wojtkowiaka oraz Ryszarda Papierkowskiego.

Przewodniczącym rady powiatu został Piotr Szewczyński (PIS). Za wyborem nowego przewodniczącego byli wszyscy głosujący radni w ilości 21 mandatów. Nikt nie wstrzymał się oraz nikt nie był przeciw. W głosowaniu na zastępców Przewodniczącego Jan Smak (PIS) oraz Eugenia Paterkiewicz (NIEZALEŻNI) otrzymali 19 głosów za oraz dwa głosy przeciw.

Podobne artykuły

Powiat Turecki z

Powiat Turecki z "Bezpiecznymi Gospodarstwami Rolnymi"

7 lip.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

1 lip.
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

2 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama