wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Gimnazjaliści literują w językach obcych

Gimnazjaliści literują w językach obcych
 

VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego, konkurs o amerykańskim rodowodzie, po raz kolejny miał miejsce w Szkole Podstawowej w Tuliszkowie w piątek 23 listopada 2018 r. Do literowania przystąpili najlepsi uczniowie z Grzymiszewa, Kun, Przykony, Słodkowa, SP nr 1 w Turku, Władysławowa, Wyszyny oraz gospodarze z Tuliszkowa.

Konkurs tradycyjnie składał się z pięciu rund: w każdej uczestnicy literowali losowo wybrane słowo począwszy od jednosylabowych aż po te najdłuższe - pięciosylabowe. Wyrazy sześciosylabowe zostały przygotowane na wypadek dogrywki, która okazała się niezbędna w przypadku języka angielskiego. Dwie uczennice błyskawicznie literowały wylosowane wyrazy budząc podziw zarówno komisji jak i swoich rywali!

reklama

Występy uczestników oceniały niezależne komisje jurorów: język angielski oceniały:
p. Marta Piątkowska i p. Agata Jeżak-Komorska – nauczycielki j. angielskiego w ZST w Turku a język niemiecki - p. Ewa Myśler-Perlińska – nauczycielka j. niemieckiego w ZST w Turku oraz p. Ewa Cerbst – magister filologii germańskiej.

Po zaciętej (ale fair play) bitwie na literowane słowa laureatami konkursu zostali - z j. angielskiego:
Zofia Dobrowolska (SP nr 1 Turek) - 1 miejsce oraz tytuł Master of Spelling
Kamila Przybył (Słodków) - 2 miejsce
Julia Dembowska (Grzymiszew) - 3 miejsce.

Z j. niemieckiego:
Piotr Drewniacki (Grzymiszew) - 1 miejsce oraz tytuł Meister der Rechtschreibung
Natalia Janiak (Wyszyna) - 2 miejsce
Julia Wawrzyniak (Tuliszków) - 3 miejsce

reklama

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe: za zajęcie I miejsca - wysokiej klasy słuchawki bezprzewodowe, za II miejsce - przenośne głośniki, a za III powerbank. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz upominki książkowe za udział w konkursie. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Szkołę Podstawową w Tuliszkowie, Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Orto-Maj” reprezentowany przez p. Mirosławę Puszcz-Majda.

materiał nadesłany

 

Podobne artykuły

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

11 lip.
Wideo: LEADER SCHOOL - nauka języka obcego w...

Wideo: LEADER SCHOOL - nauka języka obcego w oparciu...

9 lip.
Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu...

Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu "Popisz...

12 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama