środa 12 grudnia 2018

Ady, Aleksandra, Dagmary

reklama

Strażacy z Gminy Malanów zyskali nowy sprzęt

Strażacy z Gminy Malanów zyskali nowy sprzęt
 

W poniedziałkowe południe sprzęt i wyposażenie warte prawie 54 tys. zł trafiły do strażaków z terenu gminy Malanów. Wszystko za sprawą dotacji jaką malanowski samorząd otrzymał z Funduszu Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej czyli tzw. Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Otrzymana dotacja pozwoliła na zakup między innymi defibrylatorów, noszy, szyn Kramera, osłon zabezpieczających ofiary wypadków, torby ratowniczej, pilarek do drewna, agregatów prądotwórczych, sprzętu oświetleniowego, sprzętu do oznakowania terenu akcji, bosaków, detektora napięcia i innego drobnego wyposażenia niezbędnego do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Wszystkie 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy otrzymało sprzęt zgodny z ich bieżącymi potrzebami.

reklama

Dzięki niemu zwiększą się zdolności bojowe poszczególnych jednostek oraz możliwość skutecznego prowadzenia działań ratowniczych w różnych warunkach. W efekcie poprawi się nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców i osób podróżujących przez teren naszej gminy, ale także i samych strażaków.

DM / zarzadosp.malanow.pl

Podobne artykuły

Wideo: Rekonstrukcja historyczna

Wideo: Rekonstrukcja historyczna "Malanów okiem...

4 list.
Malanów: Salwy z karabinów, walka, płomienie....

Malanów: Salwy z karabinów, walka, płomienie....

4 list.
Gm. Malanów: Pożar pustostanu w Skarżynie-Kolonii

Gm. Malanów: Pożar pustostanu w Skarżynie-Kolonii

23 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama