Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy z Gminy Malanów zyskali nowy sprzęt

Strażacy z Gminy Malanów zyskali nowy sprzęt
 

W poniedziałkowe południe sprzęt i wyposażenie warte prawie 54 tys. zł trafiły do strażaków z terenu gminy Malanów. Wszystko za sprawą dotacji jaką malanowski samorząd otrzymał z Funduszu Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej czyli tzw. Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Otrzymana dotacja pozwoliła na zakup między innymi defibrylatorów, noszy, szyn Kramera, osłon zabezpieczających ofiary wypadków, torby ratowniczej, pilarek do drewna, agregatów prądotwórczych, sprzętu oświetleniowego, sprzętu do oznakowania terenu akcji, bosaków, detektora napięcia i innego drobnego wyposażenia niezbędnego do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Wszystkie 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy otrzymało sprzęt zgodny z ich bieżącymi potrzebami.

reklama

Dzięki niemu zwiększą się zdolności bojowe poszczególnych jednostek oraz możliwość skutecznego prowadzenia działań ratowniczych w różnych warunkach. W efekcie poprawi się nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców i osób podróżujących przez teren naszej gminy, ale także i samych strażaków.

DM / zarzadosp.malanow.pl

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

12 wrz.
Festyn rodzinny ze strażacką nutą. Mnóstwo...

Festyn rodzinny ze strażacką nutą. Mnóstwo atrakcji...

25 lip.
Zwarcie instalacji przyczyną pożaru tartaku w...

Zwarcie instalacji przyczyną pożaru tartaku w...

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama