wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

17°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy z Gminy Malanów zyskali nowy sprzęt

Strażacy z Gminy Malanów zyskali nowy sprzęt
 

W poniedziałkowe południe sprzęt i wyposażenie warte prawie 54 tys. zł trafiły do strażaków z terenu gminy Malanów. Wszystko za sprawą dotacji jaką malanowski samorząd otrzymał z Funduszu Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej czyli tzw. Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Otrzymana dotacja pozwoliła na zakup między innymi defibrylatorów, noszy, szyn Kramera, osłon zabezpieczających ofiary wypadków, torby ratowniczej, pilarek do drewna, agregatów prądotwórczych, sprzętu oświetleniowego, sprzętu do oznakowania terenu akcji, bosaków, detektora napięcia i innego drobnego wyposażenia niezbędnego do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Wszystkie 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy otrzymało sprzęt zgodny z ich bieżącymi potrzebami.

reklama

Dzięki niemu zwiększą się zdolności bojowe poszczególnych jednostek oraz możliwość skutecznego prowadzenia działań ratowniczych w różnych warunkach. W efekcie poprawi się nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców i osób podróżujących przez teren naszej gminy, ale także i samych strażaków.

DM / zarzadosp.malanow.pl

Podobne artykuły

Wideo: Wypadek za Malanowem. Jedna osoba z...

Wideo: Wypadek za Malanowem. Jedna osoba z poważnymi...

18 czerw.
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w nowej...

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w nowej odsłonie

19 mrz.
Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym pod...

Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym pod...

28-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama