środa 12 grudnia 2018

Ady, Aleksandra, Dagmary

reklama

XI Turniej Tańca w Malanowie

XI Turniej Tańca w Malanowie
 

W środę, 28 listopada 2018 r. młodzi miłośnicy tańca rywalizowali w Turnieju Tańca Towarzyskiego i Dowolnego, który już po raz jedenasty został zorganizowany przez Stowarzyszenie Nadzieja w Malanowie oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. W turnieju wzięło udział 94 młodych tancerzy.

Otwarcia turnieju dokonały: Krystyna Sobczak – prezes Stowarzyszenia Nadzieja w Malanowie oraz Małgorzata Przygońska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Panie gorąco przywitały zaproszonych gości: Ireneusza Augustyniaka – wójta gminy Malanów, Karola Płóciennika – Przewodniczącego Rady Gminy Malanów, Marzannę Szczap – skarbnika gminy Malanów, Alicję Maciejewską – dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malanowie, Katarzynę Gorgolewską-Erkiet – kierownika Centrum Usług Wspólnych w Malanowie, Marka Nowickiego – dyrektora SP w Malanowie, opiekunów oraz tancerzy biorących udział w turnieju. Następnie mikrofon przejęły uczennice Szkoły Podstawowej w Malanowie – Zuzanna Janiak i Patrycja Klimek, które poprowadziły turniej.

reklama

Podczas tegorocznej edycji tancerze rywalizowali w dwóch kategoriach: taniec towarzyski i taniec dowolny z podziałem na klasy.

XI turniej tańca rozpoczął się od rywalizacji w kategorii tańca towarzyskiego, w którym wystąpiły trzy pary: Kat. szkoły podstawowe – klasy 1-3

 • Patrycja Jafra i Mateusz Trząsowski – SP Brudzew – opiekun Romualda Kabot
 • Kaja Pyzik i Filip Sobczyk – SP Malanów – opiekun Ewa Stelmaszak
 • Natalia Tomczyk i Kaja Sobczak – SP Malanów – opiekun Ewa Stelmaszak

Po zmaganiach par tanecznych przyszedł czas aby na parkiecie zaprezentowały się grupy taneczne. Układy taneczne prezentowały:

reklama
 • Grupa taneczna „Perełki” – SP Brudzew – opiekun Romualda Kabot
 • Grupa taneczna działająca przy CKiBP w Malanowie – opiekun Karolina Secler-Szczepaniak
 • Grupa taneczna reprezentująca SP w Miłaczewie – opiekun Andżelika Płóciennik
 • Grupa taneczne reprezentująca SP w Malanowie – opiekun Ewa Stelmaszak
 • Grupa taneczna działająca przy CKiBP w Malanowie – opiekun Karolina Secler-Szczepaniak
 • Grupa taneczna „Iskierki” – SP Brudzew – opiekun Elżbieta Grązik
 • Grupa taneczna reprezentująca SP w Miłaczewie – opiekun Elżbieta Młotkiewicz
 • Grupa taneczna „El-dance” – SP Brudzew – opiekun Elżbieta Grązik
 • Grupa taneczna reprezentująca SP w Malanowie – opiekun Katarzyna Tomczyk

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników organizatorzy przygotowali dla uczestników słodki poczęstunek. Werdykt XI Turnieju Tańca Towarzyskiego i Dowolnego przedstawiła przewodnicząca jury Marzanna Szczap. W kat. szkoły podstawowe – kl. 1-3 – taniec dowolny nagrodę otrzymała grupa taneczna „Perełki” ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie, w kat. szkoły podstawowe – kl. 4-6 – taniec dowolny nagrodę przyznano grupie tanecznej działającej przy CKiBP w Malanowie, natomiast w kat. szkoły podstawowe – kl. 7-8 i klasy gimnazjalne – taniec dowolny nagrodę wywalczyła grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Malanowie.

Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczyli: Ireneusz Augustyniak - Wójt Gminy Malanów, Karol Płóciennik – Przewodniczący Rady Gminy Malanów oraz Krystyna Sobczak – prezes Stowarzyszenia Nadzieja.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy udanych prezentacji tanecznych!

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Świąteczny Turniej Judo w Tuliszkowie

Świąteczny Turniej Judo w Tuliszkowie

z wczoraj
Kasztelania Brudzew zwyciężyła w Turnieju...

Kasztelania Brudzew zwyciężyła w Turnieju...

4 grudz.
Dobry występ klubu Striker na turnieju Mazovia Cup

Dobry występ klubu Striker na turnieju Mazovia Cup

4 grudz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama