wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

XI Turniej Tańca w Malanowie

XI Turniej Tańca w Malanowie
 

W środę, 28 listopada 2018 r. młodzi miłośnicy tańca rywalizowali w Turnieju Tańca Towarzyskiego i Dowolnego, który już po raz jedenasty został zorganizowany przez Stowarzyszenie Nadzieja w Malanowie oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. W turnieju wzięło udział 94 młodych tancerzy.

Otwarcia turnieju dokonały: Krystyna Sobczak – prezes Stowarzyszenia Nadzieja w Malanowie oraz Małgorzata Przygońska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Panie gorąco przywitały zaproszonych gości: Ireneusza Augustyniaka – wójta gminy Malanów, Karola Płóciennika – Przewodniczącego Rady Gminy Malanów, Marzannę Szczap – skarbnika gminy Malanów, Alicję Maciejewską – dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malanowie, Katarzynę Gorgolewską-Erkiet – kierownika Centrum Usług Wspólnych w Malanowie, Marka Nowickiego – dyrektora SP w Malanowie, opiekunów oraz tancerzy biorących udział w turnieju. Następnie mikrofon przejęły uczennice Szkoły Podstawowej w Malanowie – Zuzanna Janiak i Patrycja Klimek, które poprowadziły turniej.

reklama

Podczas tegorocznej edycji tancerze rywalizowali w dwóch kategoriach: taniec towarzyski i taniec dowolny z podziałem na klasy.

XI turniej tańca rozpoczął się od rywalizacji w kategorii tańca towarzyskiego, w którym wystąpiły trzy pary: Kat. szkoły podstawowe – klasy 1-3

 • Patrycja Jafra i Mateusz Trząsowski – SP Brudzew – opiekun Romualda Kabot
 • Kaja Pyzik i Filip Sobczyk – SP Malanów – opiekun Ewa Stelmaszak
 • Natalia Tomczyk i Kaja Sobczak – SP Malanów – opiekun Ewa Stelmaszak

Po zmaganiach par tanecznych przyszedł czas aby na parkiecie zaprezentowały się grupy taneczne. Układy taneczne prezentowały:

 • Grupa taneczna „Perełki” – SP Brudzew – opiekun Romualda Kabot
 • Grupa taneczna działająca przy CKiBP w Malanowie – opiekun Karolina Secler-Szczepaniak
 • Grupa taneczna reprezentująca SP w Miłaczewie – opiekun Andżelika Płóciennik
 • Grupa taneczne reprezentująca SP w Malanowie – opiekun Ewa Stelmaszak
 • Grupa taneczna działająca przy CKiBP w Malanowie – opiekun Karolina Secler-Szczepaniak
 • Grupa taneczna „Iskierki” – SP Brudzew – opiekun Elżbieta Grązik
 • Grupa taneczna reprezentująca SP w Miłaczewie – opiekun Elżbieta Młotkiewicz
 • Grupa taneczna „El-dance” – SP Brudzew – opiekun Elżbieta Grązik
 • Grupa taneczna reprezentująca SP w Malanowie – opiekun Katarzyna Tomczyk

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników organizatorzy przygotowali dla uczestników słodki poczęstunek. Werdykt XI Turnieju Tańca Towarzyskiego i Dowolnego przedstawiła przewodnicząca jury Marzanna Szczap. W kat. szkoły podstawowe – kl. 1-3 – taniec dowolny nagrodę otrzymała grupa taneczna „Perełki” ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie, w kat. szkoły podstawowe – kl. 4-6 – taniec dowolny nagrodę przyznano grupie tanecznej działającej przy CKiBP w Malanowie, natomiast w kat. szkoły podstawowe – kl. 7-8 i klasy gimnazjalne – taniec dowolny nagrodę wywalczyła grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Malanowie.

reklama

Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczyli: Ireneusz Augustyniak - Wójt Gminy Malanów, Karol Płóciennik – Przewodniczący Rady Gminy Malanów oraz Krystyna Sobczak – prezes Stowarzyszenia Nadzieja.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy udanych prezentacji tanecznych!

materiał nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Czepce wzbudziły sensację! Malanowska...

Czepce wzbudziły sensację! Malanowska "Tradycja"...

29 czerw.
Czerwone Diabły Turek zwycięzcami Osiedlowego...

Czerwone Diabły Turek zwycięzcami Osiedlowego...

19 czerw.
Baśniowa niedziela na stadionie 1000-lecia w...

Baśniowa niedziela na stadionie 1000-lecia w Turku!!!

1 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama