piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Obwodnica Grzymiszewa i rozbudowa DK72 z Tuliszkowa już niebawem

Obwodnica Grzymiszewa i rozbudowa DK72 z Tuliszkowa już niebawem - Centrum Grzymiszewa / foto: Wikipedia
Centrum Grzymiszewa / foto: Wikipedia 

W odpowiedzi na złożone zapytanie publiczne przez GDDKiA w sprawie przetargu na wykonanie projektu przebudowy drogi krajowej nr 72 Tuliszków-Słodków do dnia 23 listopada wpłynęło dwanaście ofert.

Najtańszą ofertą zaproponowaną przez zainteresowane wykonaniem prac firmy była oferta na ktwotę 989.5 tyś zł złożona przez firmę Lispus Marcin Dobek z Chełma. Budżet jaki został przewidziany na tą inwestycje przez GDDKiA oddział w Poznaniu to kwota 1,428 mln zł. W ramach tej kwoty swoje oferty zmieściły oprócz wymienionego Lispusa także trzy inne firmy. Najdroższą ofertą która z przyczyn zbyt wysokiej ceny została odrzucona okazała się oferta firmy Transprojekt Warszawa, który zaproponował 5,7 mln zł. 

reklama

Projekt o którym mowa zakłada rozbudowę odcinka drogi krajowej o długości 10,5 km pomiędzy miejscowościami Tuliszków - Słodków. Głównym celem przebudowy jest poprawa jakości drogi poprzez zwiększenie nośności nawierzchni do 115 kN/oś, zwiększenie szerokości jezdni do 7 metrów oraz wykonanie oznakowań drogowych i odwodnienia. W ramach projektu przewidziane są także ciągi pieszo-rowerowe. Całość prac ma na celu podniesienie bezpieczeństwa oraz komfortu podróżujących. 

Wg złożnego zapytania przez GDDKiA całość robót na trasie Tuliszków-Słodków ma objąć maksymalnie 540 dni prac czyli utrudnienia będą pojawiać się na tym odcinku przez ponad półtora roku.

Zamysł przebudowy drogi DK72 na tym odcinku obejmować ma także wykonanie obwodnicy Grzymiszewa za którą opowiadają się mieszkańcy miejscowości. Czy projekt uwzględni apele mieszkańców? Z pewnością taka opcja poprawiłaby bezpieczeństwo podróżujących oraz komfort życia mieszkańców wsi.

źródło GDDKiA
ms

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Obwodnica Grzymiszewa i rozbudowa DK72 z Tuliszkowa już niebawem - Odcinek Drogi Krajowej DK72 Tuliszków-Słodków

Podobne artykuły

Kłopoty z przejazdem obwodnicą Turku....

Kłopoty z przejazdem obwodnicą Turku. Utrudnienia...

23 sierp.
Wojewoda zajmie się obwodnicą Grzymiszewa. Jest...

Wojewoda zajmie się obwodnicą Grzymiszewa. Jest...

16 sierp.
Już we wtorek spotkanie w sprawie rozbudowy...

Już we wtorek spotkanie w sprawie rozbudowy ścieżki...

21 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama