czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Obwodnica Grzymiszewa i rozbudowa DK72 z Tuliszkowa już niebawem

Obwodnica Grzymiszewa i rozbudowa DK72 z Tuliszkowa już niebawem - Centrum Grzymiszewa / foto: Wikipedia
Centrum Grzymiszewa / foto: Wikipedia 

W odpowiedzi na złożone zapytanie publiczne przez GDDKiA w sprawie przetargu na wykonanie projektu przebudowy drogi krajowej nr 72 Tuliszków-Słodków do dnia 23 listopada wpłynęło dwanaście ofert.

Najtańszą ofertą zaproponowaną przez zainteresowane wykonaniem prac firmy była oferta na ktwotę 989.5 tyś zł złożona przez firmę Lispus Marcin Dobek z Chełma. Budżet jaki został przewidziany na tą inwestycje przez GDDKiA oddział w Poznaniu to kwota 1,428 mln zł. W ramach tej kwoty swoje oferty zmieściły oprócz wymienionego Lispusa także trzy inne firmy. Najdroższą ofertą która z przyczyn zbyt wysokiej ceny została odrzucona okazała się oferta firmy Transprojekt Warszawa, który zaproponował 5,7 mln zł. 

reklama

Projekt o którym mowa zakłada rozbudowę odcinka drogi krajowej o długości 10,5 km pomiędzy miejscowościami Tuliszków - Słodków. Głównym celem przebudowy jest poprawa jakości drogi poprzez zwiększenie nośności nawierzchni do 115 kN/oś, zwiększenie szerokości jezdni do 7 metrów oraz wykonanie oznakowań drogowych i odwodnienia. W ramach projektu przewidziane są także ciągi pieszo-rowerowe. Całość prac ma na celu podniesienie bezpieczeństwa oraz komfortu podróżujących. 

Wg złożnego zapytania przez GDDKiA całość robót na trasie Tuliszków-Słodków ma objąć maksymalnie 540 dni prac czyli utrudnienia będą pojawiać się na tym odcinku przez ponad półtora roku.

Zamysł przebudowy drogi DK72 na tym odcinku obejmować ma także wykonanie obwodnicy Grzymiszewa za którą opowiadają się mieszkańcy miejscowości. Czy projekt uwzględni apele mieszkańców? Z pewnością taka opcja poprawiłaby bezpieczeństwo podróżujących oraz komfort życia mieszkańców wsi.

reklama

źródło GDDKiA
ms

Obwodnica Grzymiszewa i rozbudowa DK72 z Tuliszkowa już niebawem - Odcinek Drogi Krajowej DK72 Tuliszków-Słodków

Podobne artykuły

Słodków: Turniej piłkarski Old-Boy o puchar...

Słodków: Turniej piłkarski Old-Boy o puchar wójta...

15 paźd.
Wideo: Karetka dachowała na Jana Pawła II

Wideo: Karetka dachowała na Jana Pawła II

25 wrz.
Wideo: Gminno-Miejsko-Parafialne dożynki w...

Wideo: Gminno-Miejsko-Parafialne dożynki w Słodkowie

28 sierp.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama