piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Łukasz Wardeński finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

Łukasz Wardeński finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego - foto: nadesłane
foto: nadesłane 

Łukasz Wardeński uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Wyszynie jest finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Delta” z Ostrowca Świętokrzyskiego pod patronatem MEN. Opiekunem ucznia z ramienia Szkoły Podstawowej w Wyszynie była pani mgr Joanna Sosińska.

Inspiracją do zgłoszenia się w szranki konkursowe, a tym samym napisania wiersza było wzięcie udziału w uroczystościach patriotycznych w Turku z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przedstawiających rekonstrukcję wydarzeń sprzed stu lat pod tytułem „Wydarzenia z 11.XI.1918 r.-śmierć profesora Kączkowskiego”. To udział w tym wydarzeniu zaowocował powstaniem wiersza przez Łukasza „Ułańska dola”, który mówi o uczuciach żołnierzy walczących o niepodległość Polski

reklama

Wg informacji organizatorów do konkursu zgłoszono ponad 2400 utworów. Wszystkich uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe: klasy I – III; IV – VIII i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne i artystyczne. Do finału zakwalifikowano 10 najlepszych prac z każdej kategorii wiekowej. Wśród finalistów znalazł się Łukasz Wardeński. Gala finałowa odbyła się w dniach 26-27 listopada2018r. w Bałtowie. Młodzi poeci zaprezentowali swoje utwory przed publicznością która przybyła z całej Polski oraz jurorami w składzie: Krystyna Kozieł- poetka z Ostrowca Świętokrzyskiego, Józef Baran- poeta z Krakowa, ks. Stefan Radziszewski- znawca poezji. Po mimo chłodnej już jesieni, ale w bardzo miłej i gościnnej atmosferze Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego , wszyscy finaliści mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem jego atrakcje: Jurapark, Muzeum Jurajskie, Park Miniatur ”Polska w miniaturze”. Podczas uroczystego wręczenia dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom w pokazach musztry, fechtunku, tańców historycznych zaprezentowała się Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Na zakończenie gali wystąpił Jacek Kowalski z zespołem Monogramista JK.

Wiersz „Ułańska dola” jest pierwszym utworem napisanym przez Łukasza, a zarazem jego ogólnopolskim sukcesem . Niewykluczone, że nie ostatnim. Łukasz poza poezją interesuje się sportem, lubi grać w piłkę nożną. Łukasz ogromnie dziękuje wszystkim za wsparcie, każde dobre słowo i możliwość wzięcia udziału w tym konkursie. To był niezapomniany czas. Obecnie czekamy na publikację przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wierszy wszystkich finalistów w specjalnie przygotowanym tomiku poezji.

Serce i dusza jest w poezje bogata
Z Wyszyny Wardeńskiego Łukasza
Dumni Rodzice Szkoła i Wyszyna nasza
Ze ma takiego
piszącego Łukasza BRAWO

materiał nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

foto: nadesłane2
foto: nadesłane3

Podobne artykuły

Misie lubią pomagać i wygrywać! Powiatowy...

Misie lubią pomagać i wygrywać! Powiatowy konkurs...

z wczoraj
Będą miasteczka rowerowe i symulatory do jazdy...

Będą miasteczka rowerowe i symulatory do jazdy...

30 list.
Chcą oddychać czystym powietrzem! Samorząd...

Chcą oddychać czystym powietrzem! Samorząd...

28 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama