środa 26 czerwca 2019

Jana, Pauliny, Rudolfiny

reklama

Łukasz Wardeński finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

Łukasz Wardeński finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego - foto: nadesłane
foto: nadesłane 

Łukasz Wardeński uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Wyszynie jest finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Delta” z Ostrowca Świętokrzyskiego pod patronatem MEN. Opiekunem ucznia z ramienia Szkoły Podstawowej w Wyszynie była pani mgr Joanna Sosińska.

Inspiracją do zgłoszenia się w szranki konkursowe, a tym samym napisania wiersza było wzięcie udziału w uroczystościach patriotycznych w Turku z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przedstawiających rekonstrukcję wydarzeń sprzed stu lat pod tytułem „Wydarzenia z 11.XI.1918 r.-śmierć profesora Kączkowskiego”. To udział w tym wydarzeniu zaowocował powstaniem wiersza przez Łukasza „Ułańska dola”, który mówi o uczuciach żołnierzy walczących o niepodległość Polski

reklama

Wg informacji organizatorów do konkursu zgłoszono ponad 2400 utworów. Wszystkich uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe: klasy I – III; IV – VIII i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne i artystyczne. Do finału zakwalifikowano 10 najlepszych prac z każdej kategorii wiekowej. Wśród finalistów znalazł się Łukasz Wardeński. Gala finałowa odbyła się w dniach 26-27 listopada2018r. w Bałtowie. Młodzi poeci zaprezentowali swoje utwory przed publicznością która przybyła z całej Polski oraz jurorami w składzie: Krystyna Kozieł- poetka z Ostrowca Świętokrzyskiego, Józef Baran- poeta z Krakowa, ks. Stefan Radziszewski- znawca poezji. Po mimo chłodnej już jesieni, ale w bardzo miłej i gościnnej atmosferze Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego , wszyscy finaliści mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem jego atrakcje: Jurapark, Muzeum Jurajskie, Park Miniatur ”Polska w miniaturze”. Podczas uroczystego wręczenia dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom w pokazach musztry, fechtunku, tańców historycznych zaprezentowała się Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Na zakończenie gali wystąpił Jacek Kowalski z zespołem Monogramista JK.

Wiersz „Ułańska dola” jest pierwszym utworem napisanym przez Łukasza, a zarazem jego ogólnopolskim sukcesem . Niewykluczone, że nie ostatnim. Łukasz poza poezją interesuje się sportem, lubi grać w piłkę nożną. Łukasz ogromnie dziękuje wszystkim za wsparcie, każde dobre słowo i możliwość wzięcia udziału w tym konkursie. To był niezapomniany czas. Obecnie czekamy na publikację przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wierszy wszystkich finalistów w specjalnie przygotowanym tomiku poezji.

Serce i dusza jest w poezje bogata
Z Wyszyny Wardeńskiego Łukasza
Dumni Rodzice Szkoła i Wyszyna nasza
Ze ma takiego
piszącego Łukasza BRAWO

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy...

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy Wianek...

24 czerw.
Uczniowie SP1 laureatami Międzyszkolnego...

Uczniowie SP1 laureatami Międzyszkolnego Konkursu...

18 czerw.
Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w...

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w...

15 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama