niedziela 24 marca 2019

Gabrieli, Marka, Seweryna

reklama

Teatr z klasą w Szkole Podstawowej we Władysławowie

Teatr z klasą w Szkole Podstawowej we Władysławowie
 

Od września 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej we Władysławowie uczestniczyli w projekcie „Teatr z klasą”. Przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane dzięki funduszom pozyskanym w Konkursie Mikordotacji Wielkopolska Wiara 2018 (współpraca Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Caritas Poznań i Centrum PISOP). Głównym celem projektu było otwarcie najmłodszych dzieci na teatr i walory poznawcze z nim związane. Dzieci z małych miejscowości rzadko mogą uczestniczyć w spektaklach teatralnych i najczęściej po prostu nie mają możliwości poznania czym jest teatr i jakie wartości ze sobą niesie.

W ramach projektu najmłodsze dzieci z Gminy Władysławów mogły wyjechać dwukrotnie do Teatru Arlekin w Łodzi, a także wziąć udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez animatorów łódzkiego teatru. Uczniowie podziwiali zatem zaczarowany świat baśni przedstawianej tym razem w teatrze lalkowym, co było dla nich niezwykle cennym doświadczeniem. Dzieci obejrzały spektakle: „Piękna i Bestia” oraz „Tymoteusz wśród ptaków”. Warsztaty z kolei pozwalały na bliski kontakt z różnego rodzaju lalkami, a także na własne kreacje aktorskie.

reklama

Kolejnym etapem projektu były zajęcia teatralne prowadzone na terenie szkoły przez panie Małgorzatę Karską i Elżbietę Kałużną. Efekty wytężonej pracy dzieci i opiekunek mogliśmy podziwiać w minioną środę. Rodzice, nauczyciele i uczniowie, którzy pojawili się na przedstawieniu byli zachwyceni talentem i zaangażowaniem uczestników projektu. Dzieci przestawiły bowiem inscenizacje do wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Stanisława Jachowicza.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w projekcie stanie się początkiem wielkiej i pięknej przygody z jakże pożyteczną sztuką, jaka jest bez wątpienia teatr.

Projekt powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia „Koniczynka” i Szkoły Podstawowej we Władysławowie.

reklama

Dziękujemy wolontariuszom, którzy zaangażowani zostali w pracę nad projektem, a także osobom, które od samego początku wspomagały przedsięwzięcie.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

XX Festiwal Szkolny PLAMA w pierwszy dzień wiosny

XX Festiwal Szkolny PLAMA w pierwszy dzień wiosny

22 mrz.
Kolejny sukces Makuszaków na Festiwalu Szkolnym...

Kolejny sukces Makuszaków na Festiwalu Szkolnym "Plama"

21 mrz.

"Urodziny Edwarda" wracają na scenę kameralną w...

15 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama