sobota 06 czerwca 2020

Laury, Laurentego, Nory

reklama

Teatr z klasą w Szkole Podstawowej we Władysławowie

Teatr z klasą w Szkole Podstawowej we Władysławowie
 

Od września 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej we Władysławowie uczestniczyli w projekcie „Teatr z klasą”. Przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane dzięki funduszom pozyskanym w Konkursie Mikordotacji Wielkopolska Wiara 2018 (współpraca Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Caritas Poznań i Centrum PISOP). Głównym celem projektu było otwarcie najmłodszych dzieci na teatr i walory poznawcze z nim związane. Dzieci z małych miejscowości rzadko mogą uczestniczyć w spektaklach teatralnych i najczęściej po prostu nie mają możliwości poznania czym jest teatr i jakie wartości ze sobą niesie.

W ramach projektu najmłodsze dzieci z Gminy Władysławów mogły wyjechać dwukrotnie do Teatru Arlekin w Łodzi, a także wziąć udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez animatorów łódzkiego teatru. Uczniowie podziwiali zatem zaczarowany świat baśni przedstawianej tym razem w teatrze lalkowym, co było dla nich niezwykle cennym doświadczeniem. Dzieci obejrzały spektakle: „Piękna i Bestia” oraz „Tymoteusz wśród ptaków”. Warsztaty z kolei pozwalały na bliski kontakt z różnego rodzaju lalkami, a także na własne kreacje aktorskie.

reklama

Kolejnym etapem projektu były zajęcia teatralne prowadzone na terenie szkoły przez panie Małgorzatę Karską i Elżbietę Kałużną. Efekty wytężonej pracy dzieci i opiekunek mogliśmy podziwiać w minioną środę. Rodzice, nauczyciele i uczniowie, którzy pojawili się na przedstawieniu byli zachwyceni talentem i zaangażowaniem uczestników projektu. Dzieci przestawiły bowiem inscenizacje do wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Stanisława Jachowicza.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w projekcie stanie się początkiem wielkiej i pięknej przygody z jakże pożyteczną sztuką, jaka jest bez wątpienia teatr.

Projekt powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia „Koniczynka” i Szkoły Podstawowej we Władysławowie.

reklama

Dziękujemy wolontariuszom, którzy zaangażowani zostali w pracę nad projektem, a także osobom, które od samego początku wspomagały przedsięwzięcie.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

12 mrz.
Wideo: Spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej...

Wideo: Spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej we...

20-12-2019
IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami

17-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama