Msza św. o szczęśliwe odnalezienie Michała Rosiaka w Kościele MBF w Turku (Obrzębin) w dniu 23 stycznia o godz. 17.00

środa 23 stycznia 2019

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

Wideo: Nowa karetka dla szpitala w Turku

Wideo: Nowa karetka dla szpitala w Turku
 

Łącznie 375 tyś zł to koszt zakupu nowej karetki pogotowia medycznego przekazanej dziś uroczyście przez Starostę Tureckiego Dariusza Kałużnego na rzecz Szpitala w Turku. Środki na zakup nowego pojazdu pozyskano głównie z budżetu krajowego, przekazane przez Urząd Wojewódzki w Poznaniu w kwocie 300 tyś zł, natomiast pozostałe 75 tyś pochodzi z budżetu powiatu tureckiego.

reklama

Na uroczyste przekazanie karetki pod budynek szpitala w Turku przybyli Poseł RP Ryszard Bartosik, Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Dyrektor SP ZOZ Grzegorz Gibaszek oraz zarząd powiatu i pracownicy szpitala.

Jak zapewnia Starosta Kałużny otrzymany ambulans, a w tym również sprzęt wysokiej jakości, wpłynie na lepszą skuteczność wszelkich działań podejmowanych przez Zespół Ratownictwa Medycznego na terenie Powiatu Tureckiego. Karetka będzie funkcjonowała w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne.

MS

Podobne artykuły

Dzieci i młodzież z Wyszyny z wizytą w sejmie

Dzieci i młodzież z Wyszyny z wizytą w sejmie

18 st.
Pierwsza w powiecie Ławeczka Niepodległości

Pierwsza w powiecie Ławeczka Niepodległości

17 st.
Wideo: Sprzęt z WOŚP leczy i diagnozuje...

Wideo: Sprzęt z WOŚP leczy i diagnozuje dzieciaki z...

10 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama