wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Nowa karetka dla szpitala w Turku

Wideo: Nowa karetka dla szpitala w Turku
 

Łącznie 375 tyś zł to koszt zakupu nowej karetki pogotowia medycznego przekazanej dziś uroczyście przez Starostę Tureckiego Dariusza Kałużnego na rzecz Szpitala w Turku. Środki na zakup nowego pojazdu pozyskano głównie z budżetu krajowego, przekazane przez Urząd Wojewódzki w Poznaniu w kwocie 300 tyś zł, natomiast pozostałe 75 tyś pochodzi z budżetu powiatu tureckiego.

reklama

Na uroczyste przekazanie karetki pod budynek szpitala w Turku przybyli Poseł RP Ryszard Bartosik, Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Dyrektor SP ZOZ Grzegorz Gibaszek oraz zarząd powiatu i pracownicy szpitala.

Jak zapewnia Starosta Kałużny otrzymany ambulans, a w tym również sprzęt wysokiej jakości, wpłynie na lepszą skuteczność wszelkich działań podejmowanych przez Zespół Ratownictwa Medycznego na terenie Powiatu Tureckiego. Karetka będzie funkcjonowała w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne.

MS

Podobne artykuły

Ponad 2 mln zł straty na koniec czerwca i brak...

Ponad 2 mln zł straty na koniec czerwca i brak...

z dzisiaj
Kryzys w szpitalu. Czas wyciągnąć konsekwencje

Kryzys w szpitalu. Czas wyciągnąć konsekwencje

7 wrz.
Rusza rejestracja na bezpłatne badania...

Rusza rejestracja na bezpłatne badania tomografem...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama