czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów zebrał podczas finału WOŚP 15 717.08 zł

Malanów zebrał podczas finału WOŚP 15 717.08 zł
 

„Pomaganie jest dziecinnie proste” - to hasło 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z jej dyrygentem Jurkiem Owsiakiem na czele. W tak szlachetnej akcji, której celem była zbiórka pieniędzy na rzecz zakupu sprzętu dziecięcych szpitali specjalistycznych nie mogło zabraknąć Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie.

Nasz sztab liczył 28 wolontariuszy, a jego szefową była Karolina Wojtkowiak. O godzinie 16: 00 w Świetlicy Wiejskiej w Malanowie zaczął się finałowy koncert połączony z licytacją fantów. Po oficjalnym powitaniu przez panią dyrektor CKiBP Małgorzatę Przygońską oraz wójta Ireneusza Augustyniaka prowadzenie koncertu przejęły konferansjerki Kinga Augustyniak oraz Natalia Gil. Na scenie pojawili się młodzi artyści z przedszkola oraz wszystkich szkół działających na terenie naszej gminy, a także formacja taneczna działająca przy CKiBP w Malanowie i młodzi instrumentaliści. Bardzo dziękujemy za dostarczenie wspaniałych wrażeń artystycznych licznie zgromadzonej widowni. Drugą cześć finałowego koncertu stanowiła licytacja prowadzona przez Marzenę Kornacka oraz Annę Sobczak. Udało nam się zgromadzić ponad 60 przedmiotów do zlicytowania ofiarowanych przez: Fundacje WOŚP, firmę Sun Garden, Rejonowy Bank Spółdzielczy w Malanowie, Iwonę Borowską, Ewę Haraś, Annę Czerniak, Tomasza Adamczaka, Izabelę Kurzawę, gabinet fryzjerski Metamorfoza, a także Środowiskowy Dom Samopomocy w Miłaczewie. Do akcji zbierania pieniędzy włączył się także Ośrodek Sportu i Rekreacji oddając na aukcję piłki z autografami zawodników Grom Malanów i Młodzieżowego Klubu Siatkarskiego oraz piłkę z autografami uczestników turniej o puchar Wójta Gminy Malanow w piłce siatkowej, w czasie trwania którego, wolontariusze zbierali pieniądze do puszek. Orkiestrowe granie wspomogły także: Salon Fryzjerki Trendy Agnieszki Tomczyk oraz Gabinet Kosmetyczny Magnolia Anny Zagozdy, przeznaczając do puszki dochód ze świadczonych usług w dniu 13.01.2019. Tradycyjnie wśród licytowanych przedmiotów znalazł się ogromny tort ufundowany przez pana Krzysztofa Ogrodowczyka. Tort został zlicytowany przez wójt Ireneusz Augustyniak i przewodniczącego Rady Gminy Karola Płóciennika. Przepyszny wypiek zwycięzcy licytacji przekazali wolontariuszom oraz sympatykom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgromadzonym na sali. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Jerzego Kubackiego oraz pracowników restauracji Hacjenda za przygotowanie ciepłego posiłku dla naszych wolontariuszy. Hojność wszystkich osób biorących udział w licytacjach oraz wrzucających pieniądze do puszek zaowocowała rekordem.                                                                                           

reklama

Podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało nam się zebrać niebagatelną sumę:  15 717.08 PLN to ponad 3 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Dziękujemy ! Liczymy na to, że będziecie z nami za rok.

Anna Sobczak

Dyrektor CKiBP pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy włączyli się do tegorocznej akcji WOŚP. Dziękuję wolontariuszom: Karinie Kowalczyk, Weronice Perlińskiej, Katarzynie Tomasik, Nikoli Kulawieckiej, Klaudii Ratajczyk, Kai Pyzik, Małgorzacie Chrzęściewskiej, Natalii Kapuście, Oliwii Kowalskiej, Dobrosławie Dembińskiej, Julii Janickiej, Nikoli Harasnej, Milenie Malesza, Julicie Borowskiej, Oliwii Orligórze, Amelii Tomasik, Weronice Jafra, Mikołajowi Ćwiklińskiemu, Klarze Wasik, Monice Ogrodowczyk, Klaudii Borowskiej, Julii Maciejewskiej, Magdalenie Ogrodowczyk, Joannie Gorzała, Oliwii Kąciak, Mai Kąciak, Gabrieli Kowalskiej, Nikoli Szczecińskiej i Dominice Kąciak oraz szefowej sztabu Karolinie Wojtkowiak, która sprawnie zorganizowała pracę wolontariuszy, dzięki czemu do puszek kwestarskich udało się zebrać kwotę 8517,08 zł. Wielkie ukłony kieruje w stronę wszystkich darczyńców, którzy przekazali rekordową ilość przedmiotów na licytację. Serdeczne dziękuję również tym, którzy je licytowali, zasilając zbiórkę kwotą 7200 zł. Dziękuję Paniom, które prowadziły licytację, konferansjerkom, pracownikom CKiBP, a przede wszystkim młodym wykonawcom z przedszkola, szkół i CKiBP, którzy pod kierunkiem nauczycieli i instruktorów przygotowali ciekawe programy artystyczne.                            

Jeszcze raz dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do tegorocznej akcji.

reklama

Małgorzata Przygońska

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Sukces tegorocznej zbiórki! 29 Finał WOŚP w...

Sukces tegorocznej zbiórki! 29 Finał WOŚP w Turku...

5 lt.
Malanowski sztab WOŚP z rekordem. Zebrano ponad...

Malanowski sztab WOŚP z rekordem. Zebrano ponad...

2 lt.
Blisko 8 tys. zł w zbiórce i licytacjach na...

Blisko 8 tys. zł w zbiórce i licytacjach na WOŚP w...

1 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama