Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 52% !!! POMAGAMY !!!

piątek 29 maja 2020

Benity, Maksymiliana, Teodozji

reklama

Pierwsza w powiecie Ławeczka Niepodległości

Pierwsza w powiecie Ławeczka Niepodległości - foto: facebook.com/powiatturekpl
foto: facebook.com/powiatturekpl 

W dniu 15 stycznia oficjalnie oddano do użytku pierwszą w powiecie tureckim Ławeczkę Niepodległości. Uroczyste odsłonięcie Ławki Niepodległości we Władysławowie uświetnili swoja obecnością Starosta Turecki Dariusz Kałużny i Wójt Gminy Władysławów Elżbieta Klanowska, Przewodnicząca Rady Gminy Władysławów Krystyna Michalak, Wójt Gminy Władysławów ubiegłej kadencji Krzysztof Zając, młodzież szkolna i mieszkańcy Gminy Władysławów.

Ławeczki Niepodległości to nowy program Ministerstwa Obrony Narodowej, którego głównym celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzięki programowi na terenie całej Polski zostaną wybudowane pomniki upamiętniające tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego w formie multimedialnych ławek pomnikowych.

reklama

Rynek we Władysławowie zyskał kolejny element krajobrazu, który ma na celu podkreślenie patriotycznego charaktery tego miejsca. Ławka Niepodległości, która stoi nieopodal Pomnika „Tym co za Ojczyznę…”, w sposób godny w rocznicę 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, upamiętnia polską państwowość, ale również ma walory edukacyjne oraz praktyczne.

Źródło:Starostwo Powiatowe w Turku
Foto: facebook.com/powiatturekpl

Podobne artykuły

Reakcja Powiatu Tureckiego na informację dot....

Reakcja Powiatu Tureckiego na informację dot....

20 maj.
Przedstawiciele władz symbolicznie upamiętnili...

Przedstawiciele władz symbolicznie upamiętnili dzień...

3 maj.
Komunikat Starosty Tureckiego w sprawie...

Komunikat Starosty Tureckiego w sprawie zagrożenia...

18 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama