poniedziałek 26 sierpnia 2019

Ireneusza, Konstantego, Marii

reklama

Młodzież z Tuliszkowa i Malanowa na zimowiskach w Zębie

Młodzież z Tuliszkowa i Malanowa na zimowiskach w Zębie
 

W dniach 13-19 stycznia 2019 roku dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Tuliszkowie pod opieką pani Joanny Tabaka oraz Szkoły Podstawowej w Malanowie pod opieką pana Radosława Zwolińskiego i pani Justyny Stefaniak miało okazję uczestniczyć w zimowisku w Zębie koło Zakopanego. Organizatorem zimowiska było Biuro Turystyczne "Bonta".

Ząb to najwyżej położona miejscowość w Polsce (1013 m n.p.m), w województwie małopolskim, u podnóża Tatr, na północnym stoku Gubałówki, w gminie Poronin. Co ciekawe, w Zębie wychował się Kamil Stoch, nasz skoczek narciarski.

reklama

Celem zimowiska było propagowanie wśród młodzieży czynnego uprawiania sportu (narciarstwa zjazdowego). Nad bezpieczeństwem  młodzieży czuwali opiekunowie grupy oraz instruktorzy narciarstwa zjazdowego wynajęci  na okres trwania zimowiska.

W programie oprócz codziennego przebywania na stoku narciarskim po kilka godzin dziennie, było zwiedzanie Zakopanego , kulig Szlakiem Papieskim oraz ognisko na stoku.

Podczas zimowiska nie zabrakło również spotkania z Tatrzańskim Gawędziarzem jak również wieczoru filmowego z popcornem.

reklama

Wszystkie atrakcje to dla uczestników zimowiska niezapomniane przeżycie połączone z czynnym wypoczynkiem, który pozwolił na oderwanie się uczestników od codzienności. Uśmiech i zadowolenie dzieci i młodzieży to najpiękniejsza zapłata za trud organizacji zimowiska.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Sukces Judoków z Tuliszkowa na Mistrzostwach w...

Sukces Judoków z Tuliszkowa na Mistrzostwach w Poznaniu

11 kw.
Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie

Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie

1 lt.
Piękna nasza Polska cała w SP Tuliszków

Piękna nasza Polska cała w SP Tuliszków

06-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama