wtorek 24 września 2019

Dory, Gerarda, Maryny

reklama
Wzorek

Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie

Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie
 

Święto Patrona, które rokrocznie obchodzimy w styczniu, na stałe zostało wpisane do kalendarza uroczystości Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Tuliszkowie.

30 stycznia 2019 r. w odświętnie udekorowanej hali sportowo – widowiskowej zgromadziła się społeczność naszej szkoły oraz zaproszeni goście, by oddać hołd Patronowi - Powstańcom 1863r.

reklama

Uroczystość przygotowana została przez uczniów klas V b, V d, V e, VII b szkoły podstawowej oraz III a i III b gimnazjum pod kierunkiem pań: Grażyny Boczula, Katarzyny Drewniackiej, Marioli Kuśmierkiewicz, Eweliny Maćkowskiej oraz Danuty Siepka.

W rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, jednego z największych zrywów narodowowyzwoleńczych przeciw zaborcy przywołane zostały sylwetki powstańców, wśród których chlubną kartą w dziejach historii zapisali się mieszkańcy naszego miasteczka. Program artystyczny zainicjowany został mazurem, po czym zgromadzeni w skupieniu i ze wzruszeniem wysłuchali fragmentów poezji i pieśni o tematyce patriotycznej. Mieli również niecodzienną okazję obejrzenia fragmentu filmu, ukazującego działania powstańcze. Dźwięki muzyki Chopina i poloneza Ogińskiego stanowiły dodatkową oprawę uroczystości.

Obchody przebiegały w podniosłym, poważnym tonie.

reklama

Po zakończeniu części artystycznej przedstawiciele uczniów i nauczycieli złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańców 1863 r. jako wyraz hołdu, pamięci i kultywowania pięknych tradycji.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Sukces Judoków z Tuliszkowa na Mistrzostwach w...

Sukces Judoków z Tuliszkowa na Mistrzostwach w Poznaniu

11 kw.
Młodzież z Tuliszkowa i Malanowa na zimowiskach...

Młodzież z Tuliszkowa i Malanowa na zimowiskach w Zębie

29 st.
Piękna nasza Polska cała w SP Tuliszków

Piękna nasza Polska cała w SP Tuliszków

06-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama