wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

3°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Wybory do PE i sprawy oświaty na konferencji posła Tomasza Nowaka

Wideo: Wybory do PE i sprawy oświaty na konferencji posła Tomasza Nowaka
 

Pierwsze miejsce na liście do Parlamentu Europejskiego z Koalicji Europejskiej w naszym województwie otrzymała Ewa Kopacz. O jej wyborze poinformował dzisiaj (22 marca) poseł Tomasz Nowak, podczas konferencji prasowej. Parlamentarzysta poruszył również ważny, zwłaszcza w ostatnim czasie temat oświaty.

Dzień po konferencji w Turku, w Warszawie odbędzie się konwencja Platformy Obywatelskiej, podczas której zatwierdzona zostanie lista kandydatów PO do Parlamentu Europejskiego. Na pierwszym miejscu listy Koalicji Europejskiej z województwa Wielkopolskiego znajdzie się Ewa Kopacz. „Premier ma bardzo duże i efektywne kontakty w Europejskiej Partii Ludowej, która jest kluczowym ugrupowaniem byśmy w nadchodzącej kadencji przejęli władzę” – mówił Nowak. Zapewniał, że Kopacz będzie ambasadorem Wielkopolski. Kolejne miejsce otrzymali: Leszek Miller, Andrzej Grzyb, Miłosława Stępień i na piątym Adam Szejnfeld. Nowak zapewniał, że wspiera strajkujących nauczycieli. „Chciałbym, by nie doszło do strajku, ale obawiam się, że tak się nie stanie” – wyjaśniał dodając, że dojdzie do nich również w Turku. Z danych przekazanych przez Ministerstwo Edukacji wynika, że nauczyciel stażysta zarabia brutto 3045 złotych, kontraktowy – 3380 zł, mianowany – 4385 zł, a dyplomowany 5603 zł. „To są bajki, bo nie ma takich pensji. Tak naprawdę brutto stażysta ma 2538 złotych, kontraktowy 2611 zł, mianowany 2965 zł, a dyplomowany 3483 zł” – dodał poseł. Jego zdaniem zarobki nauczyciele kontraktowego, a dyplomowanego różnią się kwotą 900 złotych. Na tę kwotę pierwszy będzie czekał 15 lat, bo o 5 lat wydłużono drogę awansu zawodowego. „Rządzący nie chcą dać podwyżki, bo zdają sobie sprawę, że wtedy o pieniądze upomną się kolejne grupy z budżetówki. Dlatego apeluję, by premier Zalewska przystąpiła do rozmów z nauczycielami.” – mówił Tomasza Nowak zapewniając, że Platforma popiera nauczycieli.

reklama

M

Wideo: Wybory do PE i sprawy oświaty na konferencji posła Tomasza Nowaka

Podobne artykuły

Nauczyciele odebrali swoje awanse

Nauczyciele odebrali swoje awanse

27-08-2019
Wideo: PIS podsumowało dobry wyniki w wyborach...

Wideo: PIS podsumowało dobry wyniki w wyborach do PE

29-05-2019
Bartosik miażdży rywali. PIS wygrywa w...

Bartosik miażdży rywali. PIS wygrywa w powiecie,...

27-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama