piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

ZST Turek Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literacko-Fotograficznego

ZST Turek Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literacko-Fotograficznego
 

Wczoraj 25 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkurs literacko-fotograficznego „Wolność jest w nas” organizowanego przez nauczycieli ZST Turek. Turkowskie technikum specjalnie na tę okazję odwiedził aktor z Kalisza.

"Wolności! Ty pierwsza z własności człowieka, bez której inne nikną i szczęście ucieka” to słowa Adama Czartoryskiego, które zainspirowały nauczycieli Zespołu Szkół Technicznym im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku do zorganizowania Powiatowego Konkursu Literacko-Fotograficznego oraz stały się jego mottem. Wczoraj 25 marca odbyło się rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników. Gościem specjalnym wydarzenia, i członkiem jury konkursu był Jacek Jackowicz - zaprzyjaźniony ze szkołą aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

reklama

Zwycięzcy konkursu mogli usłyszeć napisane przez siebie utwory w interpretacji Jackowicza. Konkurs był nawiązaniem do ubiegłorocznych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Jego ideą było zainspirowanie uczniów naszego powiatu do samodzielnego poszukiwania historycznych na terenie naszego miasta, oraz do szerszych i głębszych refleksji na temat wolności w życiu człowieka. Konkurs wygrał Mateusz Lis z Gimnazjum nr2 w Turku, drugie miejsce zajęła Julia Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie, ostatnie miejsce na podium zajął Łukasz Wardeński ze Szkoły Podstawowej w Wyszynie. Organizatorami konkursu były: Renata Kowarsz-Mrukowska, Emilia Marucha oraz Barbara Witkowska.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

W ZST oddali krew. Wsparli koleżankę i kolegę

W ZST oddali krew. Wsparli koleżankę i kolegę

17 wrz.
Zapisz dziecko na ekologiczną przygodę

Zapisz dziecko na ekologiczną przygodę

4 wrz.
Konkurs na inicjatywy lokalne został...

Konkurs na inicjatywy lokalne został rozstrzygnięty.

18 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama