sobota 20 kwietnia 2019

Agnieszki, Amalii, Czecha

reklama

ZST Turek Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literacko-Fotograficznego

ZST Turek Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literacko-Fotograficznego
 

Wczoraj 25 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkurs literacko-fotograficznego „Wolność jest w nas” organizowanego przez nauczycieli ZST Turek. Turkowskie technikum specjalnie na tę okazję odwiedził aktor z Kalisza.

"Wolności! Ty pierwsza z własności człowieka, bez której inne nikną i szczęście ucieka” to słowa Adama Czartoryskiego, które zainspirowały nauczycieli Zespołu Szkół Technicznym im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku do zorganizowania Powiatowego Konkursu Literacko-Fotograficznego oraz stały się jego mottem. Wczoraj 25 marca odbyło się rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników. Gościem specjalnym wydarzenia, i członkiem jury konkursu był Jacek Jackowicz - zaprzyjaźniony ze szkołą aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

reklama

Zwycięzcy konkursu mogli usłyszeć napisane przez siebie utwory w interpretacji Jackowicza. Konkurs był nawiązaniem do ubiegłorocznych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Jego ideą było zainspirowanie uczniów naszego powiatu do samodzielnego poszukiwania historycznych na terenie naszego miasta, oraz do szerszych i głębszych refleksji na temat wolności w życiu człowieka. Konkurs wygrał Mateusz Lis z Gimnazjum nr2 w Turku, drugie miejsce zajęła Julia Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie, ostatnie miejsce na podium zajął Łukasz Wardeński ze Szkoły Podstawowej w Wyszynie. Organizatorami konkursu były: Renata Kowarsz-Mrukowska, Emilia Marucha oraz Barbara Witkowska.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Powiatowy konkurs. 2000 zł dla najlepszej babki...

Powiatowy konkurs. 2000 zł dla najlepszej babki...

17 kw.
Mistrzowie pięknego czytania wybrani

Mistrzowie pięknego czytania wybrani

12 kw.
Dyrektor SP ZOZ w Turku powołany. Krzysztof...

Dyrektor SP ZOZ w Turku powołany. Krzysztof Sobczak...

5 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama