czwartek 12 grudnia 2019

Ady, Aleksandra, Dagmary

reklama

Odświeżony park w Malanowie. Gmina zadbała o wygodę nie tylko dla odwiedzających

Odświeżony park w Malanowie. Gmina zadbała o wygodę nie tylko dla odwiedzających
 

Park w Malanowie to ważne miejsce dla lokalej społeczności. W poprzednim miesiącu odbyła się renowacja tego miejsca, jest teraz bogatsze o nowe ławki czy kosze na śmieci.

To że park w Malanowie jest ważnym miejscem nie ulega wątpliwości. Poza tym że jest to teren bogaty przyrodniczo to także ważne miejsce kulturowo – integracyjne. Przez lata na jego terenie zorganizowanych zostało wiele wydarzeń. Niestety z biegiem czasu park stracił swój dawny blask. W tym roku Gmina Malanów zdecydowała odświeżyć ten teren dzięki projektowi „Nasz lepszy park, nowym miejscem edukacyjno – integracyjnym”, który został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014-2020. 

reklama


Renowacja parku odbyła się w marcu tego roku, postawiono nowe ławki i kosze na śmieci oraz powstała ścieżka edukacyjna. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalne w Malanowie przeprowadziło prace porządkowe oraz renowacyjne. Gmina zadbała nie tylko o wygodę dla odwiedzających, ale także ułatwiła życie mieszkańcom parku. Zostały zbudowane budki lęgowe dla ptaków oraz hotele/domki dla owadów. Działania, które zostały wykonane na terenie mają na celu zwiększyć atrakcyjność rekreacyjną, turystyczną oraz wypoczynkową na terenie Malanowa. 

Źródło zdjęć: Referat Rozwoju i Spraw Społecznych Malanów


MŁ 

Podobne artykuły

Ludowe pieśni i pyszne jedzenie czyli Pierzok 2019

Ludowe pieśni i pyszne jedzenie czyli Pierzok 2019

17 list.
Darcie pierza w Bibiannie już w ten weekend!

Darcie pierza w Bibiannie już w ten weekend!

14 list.
Malanów uczcił 101 Rocznicę Odzyskania...

Malanów uczcił 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

12 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama