poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

Odświeżony park w Malanowie. Gmina zadbała o wygodę nie tylko dla odwiedzających

Odświeżony park w Malanowie. Gmina zadbała o wygodę nie tylko dla odwiedzających
 

Park w Malanowie to ważne miejsce dla lokalej społeczności. W poprzednim miesiącu odbyła się renowacja tego miejsca, jest teraz bogatsze o nowe ławki czy kosze na śmieci.

To że park w Malanowie jest ważnym miejscem nie ulega wątpliwości. Poza tym że jest to teren bogaty przyrodniczo to także ważne miejsce kulturowo – integracyjne. Przez lata na jego terenie zorganizowanych zostało wiele wydarzeń. Niestety z biegiem czasu park stracił swój dawny blask. W tym roku Gmina Malanów zdecydowała odświeżyć ten teren dzięki projektowi „Nasz lepszy park, nowym miejscem edukacyjno – integracyjnym”, który został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014-2020. 

reklama


Renowacja parku odbyła się w marcu tego roku, postawiono nowe ławki i kosze na śmieci oraz powstała ścieżka edukacyjna. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalne w Malanowie przeprowadziło prace porządkowe oraz renowacyjne. Gmina zadbała nie tylko o wygodę dla odwiedzających, ale także ułatwiła życie mieszkańcom parku. Zostały zbudowane budki lęgowe dla ptaków oraz hotele/domki dla owadów. Działania, które zostały wykonane na terenie mają na celu zwiększyć atrakcyjność rekreacyjną, turystyczną oraz wypoczynkową na terenie Malanowa. 

Źródło zdjęć: Referat Rozwoju i Spraw Społecznych Malanów


MŁ 

Podobne artykuły

Wideo: Konferencja władz województwa i powiatu...

Wideo: Konferencja władz województwa i powiatu w...

1 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun Garden. Od...

30 czerw.
Rusza punkt poboru wymazów

Rusza punkt poboru wymazów "Test&GO". W pierwszej...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama