Mikołajkowy Pobór Krwi dla Agaty. Przyłącz się i Ty!

sobota 05 grudnia 2020

Kryspiny, Norberta, Sabiny

reklama

"Harcerskie Spotkanie z Książką". Niezwykły zlot drużyn harcerskich w Turku

 

„Harcerskie Spotkanie z Książką” taką nazwę nosił IV Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich, który odbył się 5 i 6 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w zespole Placówek Edukacyjno – Wychowaczych w Turku.

Takie spotkania mają na celu pokazanie, że rehabilitacja osób niepełnosprawnych może przybierać różne formy. Ponadto takie spotkania integrują, rozwijają świadomość i wzmacniają poczucie własnej wartości osób niepełnosprawnych. Spotkanie było podzielone na dwa dni, w piątek odbyła się prezentacja drużyn, które przybyły do Turku. W zlocie uczestniczyły drużyny harcerskie ze: Słupcy, Konina, Łodzi, Rychwała, Stemplewa oraz gospodarze z Turku. W ten dzień pojawili się również goście: Sławomir Kosobudzki – Naczelnik Wydziału Edukacji w Turku, Robert Chmielewski – Komendant Hufca ZHP Turek, Franciszek Pyziak - zastępca Komendanta Hufca ZHP Turek oraz Dyrekcja Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczego w Turku. Podczas tego wieczoru nie zabrakło śpiewów oraz zabaw harcerskich.

reklama

Sobotni dzień rozpoczął się grą terenową na terenie miasta Turek. Zadaniem uczestników było zdobywanie kolejnych punktów kontrolnych rozwiązując szyfry quizy i zadania, podczas których musieli wykazać się znajomością książek a także umiejętnościami z zakresu technik harcerskich. Kolejnym etapem spotkania była wyprawa do lasu gdzie harcerze mieli wykonać zadania pod hasłem „Z książka w las”. Musieli mniej między innymi rozpoznać różne gatunki drzew czy stworzyć album z zebranych w lesie skarbów. Całe spotkanie zakończyło się podsumowaniem, na którym każda z drużyn została nagrodzona dyplomami, upominkami oraz książkami. Następna edycja tego niezwykłego wydarzenia odbędzie się już za rok.

Podobne artykuły

Turkowscy harcerze i zuchy w kolejnej edycji...

Turkowscy harcerze i zuchy w kolejnej edycji złazu...

30 wrz.
Biwak harcerski z okazji

Biwak harcerski z okazji "Dnia Myśli Braterskiej"

26 lt.
Turkowscy harcerze przekazali mieszkańcom...

Turkowscy harcerze przekazali mieszkańcom...

25-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama