środa 15 lipca 2020

Henryka, Igi, Włodzimierza

reklama

Powiatowa narada szkoleniowa jednostek OSP z terenu powiatu tureckiego.

Powiatowa narada szkoleniowa jednostek OSP z terenu powiatu tureckiego. - Zdjęcia : mł. bryg Krzysztof Kubiak / PSP Turek
Zdjęcia : mł. bryg Krzysztof Kubiak / PSP Turek 

Jak co roku strażacy z jednostek Ochotniczych Strażacy Pożarnych powiatu tureckiego spotkali się na naradzie szkoleniowej. Gospodarzem narady była Ochotnicza Straż Pożarna w Turku.

Wśród zaproszonych gości na naradę znaleźli się: Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Pan Krzysztof Sobczak, Starosta Powiatu Tureckiego Pan Dariusz Kałużny, wójtowie, burmistrzowie i przewodniczący rad miast i gmin z terenu powiatu, przedstawiciele zarządu wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu, prezydium zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Turku, prezesi i komendanci zarządów gminnych OSP, druhowie odpowiedzialni za sprawy finansowe w jednostkach OSP, przedstawiciele służb, inspekcji z terenu powiatu .

reklama

Celem spotkania było pogłębianie wiedzy z zakresu zagadnień dotyczących ochrony przeciwpożarowej. Komendant Powiatowy PSP w Turku kpt. Piotr Pietrucha omówił podczas spotkania zagadnienia operacyjne, dotacje dla OSP w roku ubiegłym, następnie podsumował działalność ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu za rok 2018 w formie prezentacji multimedialnej. Ponadto Zastępca Dowódcy JRG przedstawił druhom OSP zagadnienia dotyczące minimalizacji zagrożeń dotyczących profilaktyki nowotworowej w ramach akcji „zdrowy ratownik”, „NIE dla raka w straży”, które mogą wykorzystać w codziennej służbie oraz w remizach OSP dla poprawy własnego bezpieczeństwa. Ponadto przedstawiciele Urzędu Skarbowego przeprowadzili szkolenie dotyczące zmiany przepisów, które obowiązują od 1 stycznia 2019 roku , ponadto każda organizacja w tym stowarzyszenie musi złożyć zeznanie CIT-8 elektronicznie, posługując się płatnym kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Poruszono również zagadnienia dotyczące składania bilansu , sprawozdań finansowych w jednostkach OSP.

Opracowanie: mł. kpt Jacek Erkiert
Zdjęcia : mł. bryg Krzysztof Kubiak
źródło: PSP Turek

Podobne artykuły

Gm. Tuliszków. Pożar kotłowni w Ogorzelczynie

Gm. Tuliszków. Pożar kotłowni w Ogorzelczynie

8 lip.
Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W...

Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W akcji...

1 lip.
Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama