czwartek 19 września 2019

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama
Wzorek

Pół miliona dla Gminy Malanów z Urzędu Marszałkowskiego. Gmina planuje dwie inwestycje

Pół miliona dla Gminy Malanów z Urzędu Marszałkowskiego. Gmina planuje dwie inwestycje
 

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski oraz Wójt Gminy Malanów - Ireneusz Augustyniak podpisali trzy umowy na łączną kwotę 552.833,00 zł. Dzięki finansowemu wsparciu zostaną zrealizowane trzy przedsięwzięcia w tym dwa o charakterze inwestycyjnym.

Pierwsza z umów dotyczy przyznania pomocy dla operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich, objętego PROW na lata 2014-2020” w kwocie 388.833,00 zł. W ramach ww. zadania realizowana będzie inwestycja pn: „Budowa świetlicy wiejskiej w Celestynach”. Przy podpisaniu umowy obecni byli przedstawiciele rady sołeckiej sołectwa Celestyny wraz z Sołtysem Andrzejem Tomsem. Jak podkreślił sołtys Celestyn, to wyjątkowy dzień dla sołectwa, bowiem urzeczywistniają się marzenia i wieloletnie starania mieszkańców.

reklama

W ramach kolejnej umowy Urząd Marszałkowski wesprze kwotą 144.000,00 zł zadanie z zakresu Budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych w 2019 r. Malanowski samorząd ww. kwotę przeznaczy na przebudowę 990 m drogi w miejscowości Feliksów.

Ostatnia z umów opiewająca na kwotę 20.000,00 zł pozwoli sfinansować zakup 57 sadzonek drzew miododajnych. Gmina Malanów jako jedyna z terenu powiatu tureckiego otrzymała środki finansowe na ww. cel. Nowe drzewka pojawią przy ul. Parkowej.

źródło: UG Malanów

Podobne artykuły

Wideo: Trwa budowa farmy wiatrowej w Przykonie...

Wideo: Trwa budowa farmy wiatrowej w Przykonie przez...

12 wrz.
Wideo: Rusza budowa ulicy Zdrojki Lewe. Powiat...

Wideo: Rusza budowa ulicy Zdrojki Lewe. Powiat...

5 wrz.
Powstaje nowe osiedle  w Turku. Plac po starej...

Powstaje nowe osiedle w Turku. Plac po starej...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama