środa 23 września 2020

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama

Pół miliona dla Gminy Malanów z Urzędu Marszałkowskiego. Gmina planuje dwie inwestycje

Pół miliona dla Gminy Malanów z Urzędu Marszałkowskiego. Gmina planuje dwie inwestycje
 

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski oraz Wójt Gminy Malanów - Ireneusz Augustyniak podpisali trzy umowy na łączną kwotę 552.833,00 zł. Dzięki finansowemu wsparciu zostaną zrealizowane trzy przedsięwzięcia w tym dwa o charakterze inwestycyjnym.

Pierwsza z umów dotyczy przyznania pomocy dla operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich, objętego PROW na lata 2014-2020” w kwocie 388.833,00 zł. W ramach ww. zadania realizowana będzie inwestycja pn: „Budowa świetlicy wiejskiej w Celestynach”. Przy podpisaniu umowy obecni byli przedstawiciele rady sołeckiej sołectwa Celestyny wraz z Sołtysem Andrzejem Tomsem. Jak podkreślił sołtys Celestyn, to wyjątkowy dzień dla sołectwa, bowiem urzeczywistniają się marzenia i wieloletnie starania mieszkańców.

reklama

W ramach kolejnej umowy Urząd Marszałkowski wesprze kwotą 144.000,00 zł zadanie z zakresu Budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych w 2019 r. Malanowski samorząd ww. kwotę przeznaczy na przebudowę 990 m drogi w miejscowości Feliksów.

Ostatnia z umów opiewająca na kwotę 20.000,00 zł pozwoli sfinansować zakup 57 sadzonek drzew miododajnych. Gmina Malanów jako jedyna z terenu powiatu tureckiego otrzymała środki finansowe na ww. cel. Nowe drzewka pojawią przy ul. Parkowej.

źródło: UG Malanów

Podobne artykuły

Marszałek Wielkopolski w Turku. Podpisano umowy...

Marszałek Wielkopolski w Turku. Podpisano umowy na...

z wczoraj
Ponad milion złotych na drogi w gminie Malanów

Ponad milion złotych na drogi w gminie Malanów

15 wrz.
Listy do redakcji: Skończcie z tą nagonką na...

Listy do redakcji: Skończcie z tą nagonką na...

21 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama