wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Motocyklowa Majówka i obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Tuliszkowie

Motocyklowa Majówka i obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Tuliszkowie
 

W Tuliszkowie 2 i 3 maja odbyła się III Majówka Motocyklowa oraz 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W czwartek 2 maja odbyła się III edycja Majówki Motocyklowej organizowanej przez tuliszkowski klub motocyklowy „Moto Lis”. Wydarzenie zaczęło się od mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Wita w Tuliszkowie. Następnie miłośnicy jednośladów odbyli przejazd przez miasto oraz udali się do parku miejskiego. Tam koncert zagrał koniński zespół „Father's Friends”.

reklama

Następnego dnia odbyły się uroczystości związane z obchodami 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na początku odbyła się msza święta w kościele pod wezwaniem świętego Wita. Część oficjalna odbyła się na placu wolności, zaczęła się ona od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie przemówienie wygłosił burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman. Następnym punktem ceremonii było złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki przez delegatów samorządów, Rady Powiatu Tureckiego, przedstawicieli jednostek organizacyjnych oraz dyrekcje szkół z terenu gminy i miasta. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.


foto: UM Tuliszków

Podobne artykuły

W gminie Przykona upamiętniono uchwalenie...

W gminie Przykona upamiętniono uchwalenie...

5 maj.
Władze rządowe, samorządowe i delegacje szkół...

Władze rządowe, samorządowe i delegacje szkół...

3 maj.
Akcja wychowanków Turkowskiego Hufca Pracy z...

Akcja wychowanków Turkowskiego Hufca Pracy z okazji...

1 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama