piątek 21 luty 2020

Eleonory, Lenki, Kiejstuta

reklama

Motocyklowa Majówka i obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Tuliszkowie

Motocyklowa Majówka i obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Tuliszkowie
 

W Tuliszkowie 2 i 3 maja odbyła się III Majówka Motocyklowa oraz 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W czwartek 2 maja odbyła się III edycja Majówki Motocyklowej organizowanej przez tuliszkowski klub motocyklowy „Moto Lis”. Wydarzenie zaczęło się od mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Wita w Tuliszkowie. Następnie miłośnicy jednośladów odbyli przejazd przez miasto oraz udali się do parku miejskiego. Tam koncert zagrał koniński zespół „Father's Friends”.

reklama

Następnego dnia odbyły się uroczystości związane z obchodami 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na początku odbyła się msza święta w kościele pod wezwaniem świętego Wita. Część oficjalna odbyła się na placu wolności, zaczęła się ona od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie przemówienie wygłosił burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman. Następnym punktem ceremonii było złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki przez delegatów samorządów, Rady Powiatu Tureckiego, przedstawicieli jednostek organizacyjnych oraz dyrekcje szkół z terenu gminy i miasta. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.


foto: UM Tuliszków

Podobne artykuły

Kulinarnie i kwietnie na Majówce Powiatu...

Kulinarnie i kwietnie na Majówce Powiatu Tureckiego...

14-05-2019
Majówka Powiatu Tureckiego. Cały dzień pełen...

Majówka Powiatu Tureckiego. Cały dzień pełen atrakcji

08-05-2019
Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3...

Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja...

06-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama