piątek 21 czerwca 2024

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

Majówka Powiatu Tureckiego. Cały dzień pełen atrakcji

Majówka Powiatu Tureckiego. Cały dzień pełen atrakcji
 

Już w najbliższą niedzielę 12 maja czeka nas wiele atrakcji. Pierwszą z nich będzie V integracyjny rajd turystyczno-przyrodniczy. Będzie połączony z Majówką Powiatu Tureckiego, która odbędzie się na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Organizatorzy zadbali o atrakcje takie jak konkurs kulinarny czy wystawy rolnicze i ogrodowe.

Start rajdu odbędzie się o godzinie 9:30 przy Szkole Podstawowej w Żukach. Wcześniej o godzinie 8:45 na parkingu przy sklepie LIDL w Turku podstawiony zostanie autobus, który przewiezie uczestników na miejsce startu rajdu. Rajd zostanie podzielony na trzy trasy. Pierwsza z nich będzie mierzyć około 5 kilometrów i będzie przeznaczona dla pieszych, będzie również dostosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Druga trasa będzie dedykowana dla rowerzystów. Będzie to trasa rodzinna o długości około 18 km. Trasa z numerem 3 będzie rowerową szkolną. Rajd zakończy się o godzinie 13:00 w ZSR Kaczkach Średnich, gdzie zacznie się kolejna atrakcja tego dnia.

Starosta turkowski wraz z dyrektorem Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich organizują X wystawę rolniczo-ogrodniczą. „Majówka Powiatu Tureckiego”, bo pod takim hasłem organizowane będzie to wydarzenie, zacznie się o godzinie 9:00 na stadionie przy szkole. Pierwszą atrakcją, jaką zapewnią organizatorzy, są III Kulinaria Powiatu Tureckiego, podczas których odbędzie się konkurs kulinarny gmin oraz pokaz umiejętności kulinarnych gości specjalnych pt. „Każdy gotować może”. Kolejną będzie wystawa rolniczo-ogrodnicza w trakcie której zaprezentowane zostaną między innymi nowoczesne maszyny i ich praca oraz architektura ogrodowa.

dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
Podobne artykuły
Majówka z Nepomucenem w Żukach już w...

Majówka z Nepomucenem w Żukach już w sobotę! Bedą warsztaty,...

23 maj.
Kulinarne Święto i Wystawa Rolno-Ogrodnicza....

Kulinarne Święto i Wystawa Rolno-Ogrodnicza. Majówka Powiatu...

21 maj.
Gotowanie, smakowanie i ogrodowe zakupy!...

Gotowanie, smakowanie i ogrodowe zakupy! Majówka w Kaczkach już w...

13 maj.
Wiwat Trzeci Maj, wiwat Konstytucja!...

Wiwat Trzeci Maj, wiwat Konstytucja! Miejsko-Powiatowe uroczystości...

3 maj.
Czas na książkę: Thich Nhat Hanh -

Czas na książkę: Thich Nhat Hanh - "Jesteś tutaj - odkryj magię...

1 maj.
Dopisała pogoda, dopisała frekwencja. Dzieci,...

Dopisała pogoda, dopisała frekwencja. Dzieci, młodzież i rodzice na...

1 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama