środa 23 września 2020

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama

EKOmuzykowanie w Malanowie

EKOmuzykowanie w Malanowie - foto: CKiBP w Malanowie
foto: CKiBP w Malanowie 

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie wyposażyło Świetlicę Wiejską w Malanowie w sprzęt nagłaśniający, oświetlenie sceniczne oraz sprzęt multimedialny. Było to możliwe dzięki realizacji projektu „EKOmuzykowanie w Malanowie”, współfinansowanego ze środków PROW na lata 2014-2020 „Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Głównym celem projektu było budowanie tożsamości lokalnej oraz zwiększenie poczucia przynależności mieszkańców gminy Malanów do lokalnej wspólnoty oraz zwiększenie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców gminy Malanów poprzez organizację Przeglądu Piosenki Ekologicznej.

W ramach projektu zakupiono projektor Epson, mikrofony Shure wraz z okablowaniem, statywami i pokrowcem, światła Par Led ze sterownikiem oraz aktywne kolumny systemu liniowego.

reklama

Całkowita wartość projektu to 23080,00 zł, a kwota dofinansowania 21926,00 złotych.

Dzięki wyposażeniu świetlicy w sprzęt nagłaśniający, projektor oraz oświetlenie sceniczne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie stworzy techniczne warunki do realizacji wielu różnorodnych inicjatyw społecznych i kulturalnych co z pewnością przyczyni się do zwiększenia wspólnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalno-edukacyjnych wśród mieszkańców naszej gminy.

W ramach projektu w dniu 15 maja 2019 r. CKiBP w Malanowie zorganizowało Przegląd Piosenki Ekologicznej „EKOmuzykowanie w Malanowie”. Celem przeglądu była integracja dzieci wokół działań służących ochronie środowiska naturalnego, rozwijanie predyspozycji muzycznych dzieci, popularyzacja treści o otaczającej przyrodzie, zasadach jej ochrony, edukacji ekologicznej i ochronie środowiska oraz integracja mieszkańców gminy Malanów.

reklama

Uczestnicy przeglądu prezentowali swoje umiejętności wokalne w dwóch kategoriach wiekowych dzieci w wieku przedszkolnym i dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych z terenu gminy Malanów. Do udziału w przeglądzie zaproszony został zespół wokalny Kokardki oraz zespoły ludowe Tradycja i Jarzębinki, działające przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie.  Mamy nadzieję, że swoim występem zachęcą dzieci do śpiewania piosenek ludowych oraz rozwiną wrażliwość i zamiłowanie do piękna polskiego folkloru wśród mieszkańców gminy Malanów. W sumie na scenie zaprezentowało się ponad 60 wykonawców, których zadaniem było zaprezentowanie jednej piosenki o tematyce ekologicznej. Z przedstawionego repertuaru piosenek wybrzmiewały słowa nawołujące do ochrony naturalnego środowiska, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się otaczającą nas przyrodą.

Jesteśmy przekonani, że udział dzieci w Przeglądzie Piosenki Ekologicznej zaowocuje wzrostem ich świadomości ekologicznej oraz zaangażuje ich do aktywnego uczestnictwa w działaniach na rzecz środowiska.

źródło: CKiBP w Malanowie

Podobne artykuły

XIV Malanowska Jesień dla dzieci i młodzieży. W...

XIV Malanowska Jesień dla dzieci i młodzieży. W...

21-09-2019
Przegląd piosenki w Tuliszkowie

Przegląd piosenki w Tuliszkowie

14-03-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama