poniedziałek 14 października 2019

Alany, Damiana, Liwii

reklama
Wzorek

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami
 

W minioną środę 15 maja 2019r w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie odbyła się czwarta edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu.

Do rywalizacji przystąpiło 21 uczestników szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych powiatu tureckiego, a wśród nich uczniowie szkół podstawowych z Malanowa, Miłaczewa, Tuliszkowa, Wyszyny, Turku, Brudzewa, Koźmina, Kun, Sarbic i Władysławowa.

reklama

Po uroczystym otwarciu konkursu przez p. Urszulę Maciejewską – dyrektora Szkoły Podstawowej we Władysławowie uczestnicy przystąpili do części pisemnej konkursu. Test składał się z 35 pytań z zakresu edukacji zdrowotnej wynikającej z podstawy programowej kształcenia ogólnego, poszerzonej o treści programu „Trzymaj Formę” oraz problematykę pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie Alfred Rajczyk- dyrektor PSSE w Turku - przewodniczący, Katarzyna Jabłońska - przedstawiciel Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia PSSE, Lidia Baraniecka -przedstawiciel Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia PSSE w Turku.

W tym roku nie obyło się bez dogrywki ustnej, ale ostatecznie laureatami IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu zostali:

reklama

I miejsce zajęła Liwia Olejnik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku
II miejsce przypadło Piotrowi Michalakowi ze Szkoły Podstawowej w Wyszynie
III miejsce wywalczyła Martyna Buda ze Szkoły Podstawowej w Koźminie.

Konkurs odbył się dzięki współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Turku, Radą Rodziców gimnazjum, Samorządem Uczniowskim, rodzicami-Państwem Sylwestrzak,którym składamy serdeczne podziękowania. Tegoroczną edycję konkursu wspierało finansowo także Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Ideą konkursu jest nie tylko rywalizacja i prezentacja osiągnięć uczniów, ale także propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród młodzieży oraz zachęcenie ich do podnoszenia swojej wiedzy i świadomości prozdrowotnej. Ponadto dla opiekunów
i koordynatorów zdrowia jest to okazja do wymiany doświadczeń, dzielenia się dobrymi praktykami.

Czas oczekiwania na werdykt umilali uczniowie gimnazjum, którzy wraz
z koordynatorami przygotowali zabawy i gry o tematyce zdrowotnej. Cenne rady i wskazówki śpiewająco przekazały nasze milusińskie z kl. II : Martyna Żurawik w utworze „Smaki zdrowia” oraz Lena Kurczoba w piosence „Sport to zdrowie”.

Ponadto dla wszystkich przybyłych czekał zdrowy poczęstunek i degustacja zdrowych słodyczy, które zostały przygotowane z produktów firmy „KUPIEC” z Paprotni oraz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole. Słowa wdzięczności należą się także grupie nauczycieli, którzy wsparli finansowo i rzeczowo nasze przedsięwzięcie.

Zwycięzcom gratulujemy, darczyńcom i wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniach przedsięwzięcia składamy serdeczne podziękowania. Kolejna edycja już za rok.

Red. Małgorzata Suchanek
Agnieszka Majda

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie i wygraj czujkę tlenku...

Weź udział w konkursie i wygraj czujkę tlenku węgla!

6 paźd.
Wyróżnienie dla Mateusza Kaszyńskiego z OSP...

Wyróżnienie dla Mateusza Kaszyńskiego z OSP Brudzew...

25 wrz.
Zakończono konkurs na dyrektora MDK. Paweł...

Zakończono konkurs na dyrektora MDK. Paweł Siwiński...

24 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama