wtorek 20 sierpnia 2019

Bernarda, Sabiny, Samuela

reklama

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami
 

W minioną środę 15 maja 2019r w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie odbyła się czwarta edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu.

Do rywalizacji przystąpiło 21 uczestników szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych powiatu tureckiego, a wśród nich uczniowie szkół podstawowych z Malanowa, Miłaczewa, Tuliszkowa, Wyszyny, Turku, Brudzewa, Koźmina, Kun, Sarbic i Władysławowa.

reklama

Po uroczystym otwarciu konkursu przez p. Urszulę Maciejewską – dyrektora Szkoły Podstawowej we Władysławowie uczestnicy przystąpili do części pisemnej konkursu. Test składał się z 35 pytań z zakresu edukacji zdrowotnej wynikającej z podstawy programowej kształcenia ogólnego, poszerzonej o treści programu „Trzymaj Formę” oraz problematykę pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie Alfred Rajczyk- dyrektor PSSE w Turku - przewodniczący, Katarzyna Jabłońska - przedstawiciel Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia PSSE, Lidia Baraniecka -przedstawiciel Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia PSSE w Turku.

W tym roku nie obyło się bez dogrywki ustnej, ale ostatecznie laureatami IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu zostali:

reklama

I miejsce zajęła Liwia Olejnik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku
II miejsce przypadło Piotrowi Michalakowi ze Szkoły Podstawowej w Wyszynie
III miejsce wywalczyła Martyna Buda ze Szkoły Podstawowej w Koźminie.

Konkurs odbył się dzięki współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Turku, Radą Rodziców gimnazjum, Samorządem Uczniowskim, rodzicami-Państwem Sylwestrzak,którym składamy serdeczne podziękowania. Tegoroczną edycję konkursu wspierało finansowo także Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Ideą konkursu jest nie tylko rywalizacja i prezentacja osiągnięć uczniów, ale także propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród młodzieży oraz zachęcenie ich do podnoszenia swojej wiedzy i świadomości prozdrowotnej. Ponadto dla opiekunów
i koordynatorów zdrowia jest to okazja do wymiany doświadczeń, dzielenia się dobrymi praktykami.

Czas oczekiwania na werdykt umilali uczniowie gimnazjum, którzy wraz
z koordynatorami przygotowali zabawy i gry o tematyce zdrowotnej. Cenne rady i wskazówki śpiewająco przekazały nasze milusińskie z kl. II : Martyna Żurawik w utworze „Smaki zdrowia” oraz Lena Kurczoba w piosence „Sport to zdrowie”.

Ponadto dla wszystkich przybyłych czekał zdrowy poczęstunek i degustacja zdrowych słodyczy, które zostały przygotowane z produktów firmy „KUPIEC” z Paprotni oraz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole. Słowa wdzięczności należą się także grupie nauczycieli, którzy wsparli finansowo i rzeczowo nasze przedsięwzięcie.

Zwycięzcom gratulujemy, darczyńcom i wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniach przedsięwzięcia składamy serdeczne podziękowania. Kolejna edycja już za rok.

Red. Małgorzata Suchanek
Agnieszka Majda

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Sukces Koła Gospodyń Wiejskich Będziechów na...

Sukces Koła Gospodyń Wiejskich Będziechów na...

13 sierp.
Najpopularniejszy sołtys powiatu tureckiego...

Najpopularniejszy sołtys powiatu tureckiego otrzymał...

6 sierp.
Sołtys wsi Miłkowice z tytułem...

Sołtys wsi Miłkowice z tytułem najpopularniejszego...

4 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama