sobota 19 października 2019

Michaliny, Michała, Piotra

reklama
Wzorek

Imprezowy zawrót głowy już w ten weekend. Będzie sportowo i koncertowo!

Imprezowy zawrót głowy już w ten weekend. Będzie sportowo i koncertowo!
 

Weekendowy festiwal imprez z tygodnia na tydzień przybiera na sile. Podobnie imprezowo i sportowo będzie w najbliższych dniach, od piątku aż do niedzieli mieszkańcy miasta i powiatu nie powinni narzekać na nudę. A więc zaczynami cotygodniowy przegląd imprez weekendowych!

Piątek 24 maja

III Ekstremalny Bieg "Pogoń Kaczora" - ZSR Kaczki Średnie / godz 11:30
Czegoś takiego nie zrobiła jeszcze żadna szkoła w powiecie tureckim! To właśnie w Kaczkach Średnich pojawił się pomysł by organizować cyklicznie w maju ekstremalny bieg przełajowy. Już od 12:00 w Kaczkach Średnich wystartuje bieg dla szkół podstawowych i średnich a wieczorem o 18.00 start dla dorosłych w tym lokalni Politycy – wszak w niedzielę wybory do PE więc każda okazja na pokazanie się jest na wagę złota. „Twierdzisz, że wszystko już widziałeś i nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć... Myślisz, że Twoja odwaga jest tak wielka, że pokona każdą barierę lęku …” - piszą organizatorzy i zachęcają do udziału w biegu i kibicowania uczestnikom.

reklama

25 maja

Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej - Orlik przy SP5 / godz. 9:00
Turniej Piłki Siatkowej - Hala sportowa przy SP1 / godz 9:00

Sobota to głównie imprezy sportowe. Już od rana od godziny 9:00 na Orliku przy SP4 rozpocznie się coroczny Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Turek. Natomiast w hali sportowej przy SP1, także tradycyjnie organizowany w maju IX Turniej Piłki Siatkowej Absolwentów "Jedynki" im. Hirka Łęgosza. Po raz kolejny absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, i nie tylko, spotkają się na turnieju piłki siatkowej ku pamięci wybitnego nauczyciela wychowania fizycznego Hieronima Łęgosza.

Wszystkich kibiców i fanów sportu zachęcamy do gorącego dopingu na obu imprezach!

XXIV Biegi Kasztelańskie / Stadion w Brudzewie / godz. 13:00
To chyba najstarsza impreza wśród sportowych organizowanych w ten weekend. To już 24-ta edycja Biegów Kasztelańskich, która jak co roku przyciąga mnóstwo zapalonych biegaczy i aktywnej sportowo młodzieży. Zapisy trwają do godziny 13:00 a pierwsze kategorie startują równo o 14:00. Dodatkową atrakcją biegów jest losowanie atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników bez względu na osiągnięte miejsce. Miejsce startu Stadion Sportowy w Brudzewie ul. Piaski. Zapraszamy!

VIII Tur Walking 2019 / Szkoła Podstawowa nr 5 / godz: 17:00
Dla tych którzy także na sportowo chcą spędzić popołudniową część soboty zapraszamy na ostatni w tym roku rajd pieszy VIII Tur Walking organizowany przez Samorząd Osiedlowy nr 7 oraz Burmistrza Miasta Turek. Zbiórka z kijkami i bez wszystkich chętnych przed Szkołą Podstawową nr 5 w Turku o godzinie 17:00. Jak deklarują organizatorzy ostatnia z tegorocznych wędrówek czyli sobotnia zakończy się wspólnym grillowaniem :)

reklama

XVI Dni Malanowa – dzień pierwszy / Stadion w Malanowie / godz. 17:00
Starczy tego sportu, czas rozpocząć XVI Dni Malanowa – imprezę na, którą licznie przybywają nie tylko mieszkańcy gminy ale rodziny z całego powiatu. Sobotnia odsłona święta wszystkich mieszkańców gminy Malanów rozpocznie się o godzinie 17:00 uroczystym otwarciem. Będą stoiska gastronomiczne, dobre zimne piwko a dla dzieciaków wesołe miasteczko i inne atrakcje. Na scenie wystąpią lokalni artyści a o 21:00 gwiazda sobotniej nocy czyli Koncert zespołu BratHanki. Dla tych którym będzie jeszcze mało wrażeń do godziny 2:00 w nocy dyskoteka prowadzona przez DJ Mercusa. Zapraszamy!

26 maja

Dziadek do gramofonu / Stowarzyszenie Przystań / godz. 11.00 / Browarna 13
Jak piszą autorzy tego niecodziennego wydarzenia „Dziadek do gramofonu” to projekt aktywizujący osoby w każdym wieku, mający na celu stworzenie warunków do rozwijania osobistych zainteresowań w obszarze płyty winylowej oraz naukę miksowania muzyki”. Czyli wszystkich dojrzałych fanów muzyki zapraszamy w niedzielne południe do Stowarzyszenia Przystań.

XVI Dni Malanowa – dzień drugi / Stadion w Malanowie / godz. 17:00
Drugi dzień świętowania w Malanowie rozpocznie się mszą świętą o godzinie 12:00 a od 17:00 ruszają ponownie atrakcje przy ul. Parkowej a w tym wesołe miasteczko, punkty gastronomiczne i występy lokalnych artystów. Tego dnia odbędą się także konkursy sportowe. W ramach niedzielnej imprezy swoje miejsce na stadionie w Malanowie zaznaczy także Piknik naukowy pod hasłem „Z biblioteką w świecie nauki” - współorganizowany przez Centrum Kultury i Bibliotekę Gminną w Malanowie. Finałem XVI Dni Malanowa będzie koncert kultowego już Sławomira, który z pewnością zaśpiewa swój jedyny jak dotąd przebój „Miłość w Zakopanem” po czym nastąpi pokaz fajerwerków. Całość zakończy dyskoteka do 24:00. Zapraszamy!

Wybierać jest w czym, można na sportowo, można aktywnie, można i z kulturą spędzić nadchodzący weekend. Plakaty wszystkich podanych imprez poniżej artykułu. Zapraszamy!

Podobne artykuły

Wideo: Legenda polskiego rocka Małgorzata...

Wideo: Legenda polskiego rocka Małgorzata Ostrowska...

15 paźd.
Dni Tuliszkowa 2019 oraz wiele innych ciekawych...

Dni Tuliszkowa 2019 oraz wiele innych ciekawych...

14 czerw.
Muzyczna niedziela na XVI Dniach Malanowa....

Muzyczna niedziela na XVI Dniach Malanowa. Wystąpił...

26 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama